Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či je povinné ročne zúčtovanie dane,alebo keď niekto nechce nemusí si ho dať spraviť.
veronikasad Pytas sa ako zamestnanec alebo mzdar? Ak zamestnanec, dopln výšku prijmu a ci bola strhnuta dan, prip.ci si poberateľ starobného dôchodku.
Dnes uz je na RZD za rok 2020 neskoro.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Povinnosť podať daňové priznanie k dani z príjmov za rok 2020 v lehote určenej zákonom má:

    fyzická osoba, ktorej zdaniteľné príjmy za rok 2020 presiahli sumu 2 207,10 €,

    Ak máš príjmy LEN zo závislej činnosti, MôŽEŠ požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie do 15.02.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Luboso Ciastkovy zaklad dane som mal 1493 eur,uhrn preddavkov na dan 223 eur,som invalidny dochodca.Ostatne prijmy som mal este podporu v nezamestnanosti a PN ku. Takze nebol som povinny ziadat o rocne zuctovanie?
    kn-alka PRÍJMY a nie čiastkový základ dane

    kuk na HRUBÝ PRÍJEM

    Nakoľko bola strhnutá daň oplatí sa podať DP, daň bude vrátená
    Luboso Uhrn vyplatenych zdanitelnych prijmov je 1668 eur.Co by mi tam bolo treba k tomu este dolozit aby mi to mohli spravit?
    kn-alka nič, len toto potvrdenie, teda ak si nebol ešte inde zamestnaný

    invalid, podpora ani PN sa nikam v DP neuvádza
    Luboso Len tu som bol zamestnany minuly rok,tak dam si to niekomu spravit.Ďakujem za ochotu poradiť.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nikto nie je povinný žiadať zamestnávateľa o ročné zučtovanie dane. teraz je aj tak už neskoro Ale ak nepožiada - dane si musí riešiť sám - a to podaním DP .
    Samozrejme platí hranica - od kedy je povinné podanie - už to tu máš napísané. Teda nemusíš, ale môžeš podať DP . Ak nepodáš, prídeš o 223 eur
    Luboso Dokedy mozem podat DP a co mi k tomu este treba.

    Ročné zúčtovanie dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.