Zavrieť

Porady

Daň z predaja nehnuteľnosti - bez zisku

Zdravím,
kúpila som byt v roku 2015 a v 2017 som ho predala za nižšiu sumu, ako som ho kúpila. Asi to znie čudne, ale byt som kúpila pre sestru, ktorá bola v tom čase v rozvodom konaní a nemohla si kúpiť byt, pretože mala v manželstve úver.
Predala som jej ho po rozvode za cenu, aby si naň mohla zobrať úver.
Vidím, že nie som jediná, ktorá dostala papier z daň. úradu o podanie priznania. Moja otázka je, či daňové priznanie podať, aj keď som nedosiahla "zisk".
Som zamestnanec, vyúčtovanie príjmu mi robil zamestnávateľ.
Čítala som aj, že z takéhoto príjmu sa platí aj zdravotne poistenie, nedáva mi to logiku. Budem rada, ak mi poviete svoje názory. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    V roku 2017 si bola povinná podať DP zo všetkých príjmov - teda aj z príjmu z predaja nehnuteľnosti. Nič na tom nemení fakt, že ti vyšiel čiastkový základ dane nula.
    A ak je to tak, ako píšeš - tak jednoducho sprav teraz DDP - nevýjde ti ani daň navyše a už vôbec nie zdravotné poistenie
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Tomuto sa vraví odpoveď !!!
    Kompletná a vyčerpávajúca.
    matig Ďakujem pekne za odpoveď. Ešte by som chcela vedieť, či s DDP treba poslať aj nejaké podklady (zmluvy...)
    Katy a R Zmluvy a doklady o príjme a výdavkoch treba mať dobre doma odložené (pre kontrolu) . Aké sú povinné prílohy - to máš priamo v DP napísané (RZD v tvojom prípade) . Len treba presne postupovať podľa poučenia . Tlačivo DP typ B pre rok 2017
      zbaliť

    Daň z predaja nehnuteľnosti - bez zisku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.