Zavrieť

Porady

Paušál a opatrenie číslo 2

Dobrý deň, chcem sa opýtať,ak som si uplatňovala príspevok od marca číslo 2 a bolo mi vyplatených okolo 4500 eur, platila som si odvody, od marca okolo 2100 eur a vyšli mi paušálne výdavky okolo 1000 eur. Takže dokopy som mala výdavky 3100 . Rozdiel medzi príspevkom a výdavkami sa bude zdaňovať? Alebo sa nerieši že mi z toho príspevku ostane 1400 eur.
Ďakujem za odpoveď
Mila123 https://www.porada.sk/t326135-usmern...ml#post3187102
veronikasad Kolko si mala tržby bez príspevku a zaplatené odvody v roku 2020?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    1. pri príjmoch 4500 čo chceš zdaňovať? po odpočítaní nezd.časti vyjde daň 0,-
    2. príspevok je predsa nezdaniteľný príjem

    kuk do linku, čo ti pricapila Mila123
    Diduska8 Dobrý deň, ďakujem za odpoveď, je to pre svokra a ten to chce mať poslané. Viem že príjem je malý. Chcela som sa len ubezpečiť ci ten príspevok budem tiež uvádzať v daňovom priznaní ak sa celý nepoužil na podnikanie. Ale očividne nie. Ďakujem

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Neviem, že aký paušál máš na mysli ... ale ak som správne pochopila - tak tvoje zdaniteľné príjmy v roku 2020 boli okolo 1700 eur ???? - ak teda hovoríš o uplatňovaní výdavkov percentom z príjmu.

    Ja by som ani žiadne DP vôbec nepodávala - ak teda iný príjem (napr zamestnanie, prenájom...) nebol .
    Diduska8 Viem že pri tých nízkych príjmoch nemusím zdaňovať, ale je to pre svokra a ten to proste chce mať poslané a robí mi s tým starosti,lebo zvyšné ho nezaujíma. A áno príjem bol okolo 1700 eur , ale ďakujem. ten príspevok neuvediem v daňovom nikde a pošlem mu klasické daňové s jeho tržbami iba, ako keby nepoberal príspevok( akurát nezaratam odvody od marca )
    Katy a R ak má elektronickú komunikáciu - pošli jedno Oznámenie o nepodaní DP kvôli nízkemu príjmu - aby bol spokojný (ak naozaj nemal nič iné)

    Paušál a opatrenie číslo 2

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.