Zavrieť

Porady

E-shop žiada vrátenie kúpeného tovaru priamo výrobcovi (nie do eshopu).

Dobrý deň,
objednal som si tovar cez e-shop, v lehote 14 dni som informoval predajcu o odstúpení od zmluvy (predajca toto akceptoval). Zakúpený tovar však žiada vrátiť do skladu v Českej republike (Praha), čo predstavuje enormne náklady na doručenie. Naviac požaduje vrátenie tovaru na adresu samotného výrobcu tovaru, čiže nie do svojho skladu (adresát doručenia je výrobca nie predajca). Pritom predajca ma výdajne miesto priamo na hraniciach CZ-SK. Predajca ma uvedené na stránke, že sa riadi s právnym poriadkom Slovenskej republiky.

1) Môže predajca požadovať doručenie vráteného tovaru na miesto, ktoré nikdy nebolo určené ako miesto pre vrátenie tovaru?
2) Môže predajca požadovať zníženie zaplatenej čiastky o čiastku nutnú k uvedeniu tovaru do predpredajného stavu - zvlášť, keď tovar trpí na vady už od výroby? resp. podmieniť "Pokud zboží dorazí "jako nové" vracíme 100%.

Ďakujem za Vašu pomoc.
S pozdravom Roman Tylka
misoft Zákon 102/2014 §10 ods.1 - je výrobca poverený predajcom, aby prevzal tovar späť? Ak nie je poverený - je to povinnosťou e-shopu.
https://www.zakonypreludi.sk/zz/2014-102#f4048959
RomciT E-shop nikde neuviedol, že výrobca je poverený prevzatím zasielky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    E-shop žiada vrátenie kúpeného tovaru priamo výrobcovi (nie do eshopu).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.