Zavrieť

Porady

Môže má šéf nútiť chodiť fyzicky do práce počas pandémie?

Dobrý deň, moja otázka sa týka aktuálnych nariadení, konkrétne práve z domu (Home office), počas aktuálnej situácie. Ak to som to pochopila správne, tak by každý, koho pracovná náplň nevyžaduje, aby chodil fyzicky do práce, mal pracovať z domu (Home office). Ak je to tak, čo mám robiť v prípade, keď mňa a kolegov zamestnávateľ núti chodiť do práce, len preto, že sa mu nechce zriadiť pre nás Home office? Pracujeme v kancelárskej budove, naša firma je vlastne tím viacerých ľudí, v jednej miestnosti, kde sedíme v bunkách, bez rúšok (ktoré však máme nosiť keď ideme von alebo na wc). Na prácu používame počítače a telefón, to je všetko. Šéfa sa bojím konfrontovať, aby som nedostala výpoveď. Má právo nás nútiť chodiť fyzicky do práce? Bývam s maminou v staršom veku, nevystavujem ju tak zbytočnému riziku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    mas doma svoj pocitac, mas doma kvatitne internetove pripojenie? mate sw zabezpecenie na pracu z domu, pouzivate specialne licencie, ktore by firma musela zabezpecit? a co fyzicke dokumenty, potrebujes pri praci? aka je ich dovernost, resp. OOU - ak toto nevie sef zabezpecit, tak nemozes pracovat z domu

    ludia bezne pocas pracovmej doby nosia rusko/respirator, brani ti sef v jeho pouzivani v kancelarii?

    Môže má šéf nútiť chodiť fyzicky do práce počas pandémie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.