Zavrieť

Porady

Ako vytiahnem subory z pokazeneho PC?

Vedel by mi prosim niekto poradit ako mozem vytiahnut subory z pokazeneho PC? Je to vobec mozne, alebo treba na to odbornika?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Žiaden veľký problém.
    Je potrebné vybrať z pokazenej mašiny hard disk. Následne ho pripojiť cez adaptér na novú mašinu. Samozrejme, že hard disk musí byť v poriadku.
    Zvyšok ide už samo...ja mám takých hard diskov z nefunkčných pc a ntb viacero, používam na zálohovanie.
    https://www.google.com/search?q=adap...w=1366&bih=626
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Vysvetlite už niekto jednému onému, že nevhodný je on...
    Ak on nevie, to neznamená, že iní nevedia.
    marjankaj A čo si myslíš, že nemáme inú robotu?
    buchač ...a čo ja viem ? Iné drísty sa tu riešia, tak ťažká odpoveď na tvoju otázku.
      zbaliť

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Záleží na tom, čo sa v PC "pokazilo". Ak je to starší platňový HDD, plne funkčný po HW stránke /neodlomené hlavičky, funkčná elektronika disku/ a aj po SW stránke /súborový systém OK/, tak je to podobné, ako keď používaš USB kľúč. Stačí dať HDD do externého boxu, pozapájať a jednotku načítať.
    Problém častokrát pre bežného užívateľa neriešiteľný, znamená napr. odlomenie hlavičky /vtedy sa vyberajú platne a mení celá elektronika HDD/, SW problém /vtedy sa používajú špeciálne SW na čítanie komplet všetkého fyzického miesta HDD a obnovy /dopočítania/ súborov /táto metóda ide rádovo nonstop dni, takže žiaden 10-minútový sken/.
    Ak sa jedná o novší stroj, s HW šifrovaním a nemáš potrebný šifrovací kľúč, tak sa k dátam nedostaneš. Napr. platforma TPM a šifrovanie bitlocker vyžaduje 48-číselný kód, píšem o HW šifrovaní, nie SW.
    neolit Ja som to zapojil ako hovoris a potom som subory len "vystrihol" a "prilepil" do noveho uloziska. Ale niektore subory su na tom povodnom ulozisku z PC poskodene a nedaju sa mi prekopirovat na to nove ulozisko. Neviete ako by sa dali opravit?

    Ako vytiahnem subory z pokazeneho PC?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.