Zavrieť

Porady

Absolvent

neviem ci som to dobre zaradila ale chcela by som sa opytat jednoduchu otázku slovo absolvent - zńamená študent ktorý skoncil skolu do akeho obdobia sa nazíva absolventom (myslím to tak ze v inzercii o zamestnanie pisu ze nechcu absolventa)napr. ked som skoncila skolu v roku 2003 a som vydatá a mám odrobené vyse 2 rokov nie som absolvent,?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nezáujem o absolventov - tzn., že majú záujem iba o ľudí , ktorí majú už za sebou aj prax v danej oblasti. Absolvovanie štúdia, teda získané teoretické vedomosti im nestačia.

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    stanka613
    neviem ci som to dobre zaradila ale chcela by som sa opytat jednoduchu otázku slovo absolvent - zńamená študent ktorý skoncil skolu do akeho obdobia sa nazíva absolventom (myslím to tak ze v inzercii o zamestnanie pisu ze nechcu absolventa)napr. ked som skoncila skolu v roku 2003 a som vydatá a mám odrobené vyse 2 rokov nie som absolvent,?


    Za absolventa školy sa považuje
    • občan mladší ako 25 rokov veku, ktorý skončil sústavnú prípravu na povolanie v dennej forme štúdia pred menej ako dvomi rokmi a nezískal svoje prvé pravidelne platené zamestnanie,
    • každý uchádzač o zamestnanie do 25 rokov veku bez ohľadu na to, či skončil sústavnú prípravu na povolanie a bez ohľadu na to či získal pravidelne platené zamestnanie.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Zo slovníka cudzích slov:
    absolvent - ten, kto vychodil nejakú školu, kurz a pod.
    absolvovať - skončiť školu, kurz, zúčastniť sa na rade školení, periodických podujatí a pod.

    Takže absolvent nemusí byť jednoznačne ten, kto ukončil školu s vysvedčením, či diplomom. V zmysle inzerátov, kde sa uvádza, že o absolventa nemajú záujem ide o podmienku praxe. Nemusí to byť vždy diskriminácia, sú firmy, či podniky, kde si nemôžu (z im známych dôvodov)dovoliť prijať na danú pozíciu niekoho s iba teoretickými vedomosťami a čakať, kým sa zaučí. Mám na mysli činnosti, kde treba od prvej hodiny vedieť samostatne pracovať.
    Ako možno nie najlepší príklad, ale čo už: Potrebujem účtovníčku s praxou, nie absolventku školy či kurzu, ktorú bude treba dni, týždne, mesiace zaúčať čo a ako (to nie je povinnosťou zamestnávateľa) , pretože chcem mať každý deň prehľad o výsledku hospodárenia a dokladov na spracovanie je každý deň neúrekom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.