Zavrieť

Porady

pandemicka PN

Od 01.04.2021 by mala byt pandemicka PN a OCR 100% cistej mzdy. Ja som momentalne v karantene cca od 24.03.2021. Aj po 01.04.2021 sa na mna vztahuje 55% z denneho vymeriavacieho zakladu, alebo tych par dni co musim byt v karantene aj v aprili si mam niekde poziadat o 100% ?
A este jedna otazka.
Kolega mal kovid, takze podla zakona by som mal byt 14 dni doma. Ja uz som 8 dni doma (citim sa vyborne nic mi nie je) a zajtra idem na PCR test. Ak bude PCR test negativny, mozem ist do prace, alebo musim dokoncit tu 14 dnovu karantenu ?
7 komentárov     zbaliť
veronikasad Pandemické nemocenské bude vo výške 75 % denného vymeriavacieho základu. Na stránke SP ešte nie su žiadne informácie.
Fero11 ale edo hovoril vcera, ze 100% cistej mzdy. A este hovoril aby si to ludia dali, ze je to pre nich
ivka70 edo hovoril takmer cistu mzdu, .... aj to zavisi od toho, aku mas tu cistu mzdu, lebo je tam horna hranica
informacia od veroniky je spravna , a VZ je zvycajne z minuleho roka, aj s tym treba ratat
veronikasad Fero, z nemocenského sa neplati dan, ani odvody. Ak budes na pandemickom nemocenskom celý mesiac, v závislosti od výšky tvojej mesacnej cistej mzdy, to bude cca 94%
Fero11 jasne, clovek sa snazi, ked je na pn (a kvazi nemusi) tak aby neprisiel o vela, preto som sa pytal. Ci je potrebne znova ziadat, alebo automaticky vsetci co su pocas aprila na pandemickej pn, tak dostanu tych (cca 94% cistej).
Viete zienky, ja sa v tych zakonoch nepohybujem preto sa pytam
veronikasad Ešte chvilu pockaj zakon len vcera podpisala prezidentka. Sleduj stranku www.socpoist.sk, tam budu aktuálne informácie
veronikasad Zvýšenie na 75 % platí aj pre karanténu, ktorá začala v marci a prechádza do apríla - za dni po 1.4.2021. O zvýšené nemocenské netreba žiadať ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Karanténa začína:

    od momentu, kedy sa osoba dozvie, že osoba, s ktorou bola v úzkom kontakte je osoba pozitívna na ochorenie,
    pri osobe (ktorá v posledných troch mesiacoch prekonala ochorenie COVID-19) od momentu, kedy sa u nej vyskytne čo i len jeden z klinických príznakov ochorenia potom, čo sa osoba dozvie, že osoba, s ktorou bola v úzkom kontakte je osoba pozitívna na ochorenie.

    Karanténa končí:

    v prípade, ak sa u osoby nevyskytuje ani jeden z klinických príznakov ochorenia a výsledok testu vykonaného najskôr v 8. deň od posledného kontaktu s osobou pozitívnou na ochorenie je negatívny, uplynutím doby 14 dní od posledného kontaktu s osobou pozitívnou na ochorenie,
    ak test nebol vykonaný a počas doby 14 dní od posledného kontaktu s osobou pozitívnou na ochorenie sa u osoby nevyskytuje ani jeden z klinických príznakov ochorenia, uplynutím doby 14 dní od posledného kontaktu s osobou pozitívnou na ochorenie,
    v prípade, ak sa u osoby vyskytne akýkoľvek z klinických príznakov ochorenia počas doby 14 dní od posledného kontaktu s osobou pozitívnou na ochorenie, momentom, kedy posúdi túto osobu jej všeobecný lekár, ako spôsobilú ukončiť karanténu.

    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...AEHZg-TxvF8vD4
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    willo Dobrý deň,chcel by som sa spýtať, od dnes som na pandemickej pn,som zamestnanec a v práci mám tento rok odpracovaný 1 mesiac.To je celkove čo mám odpracované tento rok.Vymeriavaci základ sa mi bude brať z minulého roku?
    ivka70 Vzdy je to z predchadzajuceho roka, ak PP trval vlani cely rok.
    veronikasad predchádzajuci pracovný pomer trval odkedy dokedy ?
    willo Pracovný pomer za minulý rok trval 66 dní
    ivka70 A ine zamestnanie vlani? A toto presne datumy? Lebo tam su potom ine podmienky, ak PP netrval cely rok.
    willo Mal som niečo na dohodu a podporu v nezamestnanosti,ale som ID tak len tých 66 dní som mal na prac.zmluvu
    veronikasad aký hrubý príjem si mal za ten jeden mesiac 2021?
    willo Mal som 700€ v hrubom
    veronikasad dostaneš 75 % z pravdepodobného vymeriavacieho základu.
    546/30*počet kal.dní PN*75%
    willo Ďakujem.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.