Zavrieť

Porady

Máme správne zaúčtovanú kúpu s.r.o?

Kupili sme s.r.o. (A), ktorá vznikla 22.1.20 od (B) ktorá predáva s.r.o.-čky. Zmluva o prevode obchodného podielu bola podpísaná 24.1.20. Majiteľmi sú spoločnosti (C) 80% + (D) 20%., kde je štatutárom, štatutár v (A). V OR to bolo zapísané 10.3.20. Po mojej prechodkyni, som našla takéto zaúčtovanie:
27.1.20 - 548/321 Admin.práce - kúpa spoločnosti
31.3.20 - 353/411 ZI
31.3.20 - 378/353 splatenie ZI-správcovská spol v hot. (pôvodný vlastník)
V zmluve o prevode, je že pred podpisom tejto zmluvy zaplatili prevodcovi 5000 Eur. Máme to správne zaúčtované, viete ma prosím usmerniť?
Naposledy upravil seda : 08.04.21 at 18:25
4 komentárov     zbaliť
avalik kto kupil? M sro kupila 100% obchodny podiel v D sro (dcersku sro)? ... alebo kupila FO? ... a teda existuju obe spolocnosti M aj D? uctovanie ktorej riesis?
seda Ďakujem za reakciu, doplnila som otázku, dúfam, že nie od veci.
avalik Stale nechapem kto kupil? C kupila cast obchodneho podielu v A alebo D kupila cast obchodneho podielu v A? Alebo niekto iny?
U koho to chces zauctovat u A, C/D alebo inde?
seda Účtujem A, ktorú kupila C (80%)a D (20%).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    no ked uctujes A, tak tam uz uctovnictvo zalozene mas, odo dna zapisu do OR, ty uctujes len zmenu v analytike na 411 ... z povodneho majitela obchodneho podielu na noveho (ak som teda dobre pochopila - sro A zalozila B, ktora v nej bola zapisana v ORSR ako spolocnik a po 2 dnoch B predala obchodny podiel v A sro C)
    ziadny administrativny poplatok za prepis v A neuctujes - A sluzbu nepozadovala, kupovala C, na nu ma byt vystavena faktura za admin. prace
    seda Ďakujem veľmi pekne.

    Máme správne zaúčtovanú kúpu s.r.o?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.