Zavrieť

Porady

správne zauctovanie -POMOC

Do ktorej kolonky zauctujeme v JU odpocitavanie dane pri registracii platitela DPH?A v pripade ze vyjde NO alebo danova povinnost?
Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    mediastore
    Do ktorej kolonky zauctujeme v JU odpocitavanie dane pri registracii platitela DPH?A v pripade ze vyjde NO alebo danova povinnost?
    Dakujem za odpovede.
    Do kolónky? Veď to musíš najskôr zaúčtovať, či to už máš prijaté zdaniteľné plnenia z poskytnutých služieb alebo tovarov, ale vydané z nákladov a záväzkov, ktoré používaš na svoje zdaniteľné plnenia. Až keď zaúčtuješ v peň.denníku a daňových dokladoch až to zapíšeš do tlačiva DP DPH. A v tlačive máš presne citované do ktorého riadku vypisuješ podľa akého §§.

    mediastore je offline (nepripojený) mediastore

    mediastore
    Je mi to jasne.Ja som sa pytal na zauctovanie v PD,ide to do kolonky Prijem neovplyvnujuci zaklad dane kol.18 alebo 20?????

    mediastore je offline (nepripojený) mediastore

    mediastore
    Ano,robim V ALFE a toto je moj prvy pripad podobneho zapisu a neviem sa rozhodnut ako by to bolo spravne.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Otázku si mohol dať priamo do tém Alfy, tam by si skôr všimli tvoju otázku.
    Ja nerobím v Alfe, ale určite sa niekto nájde, kto Ti poradí.

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    mediastore
    ... ide to do prijmov ktore neovplyvnuju ZD ?A tam do kolonky DPH?
    DPH neovplyvnuje zaklad dane z prijmu podnikatela.

    Ani ked ju podnikatel plati dodavatelovi,(nemoze si ju odpocitat z dane z prijmov) ani ked ju "vyberie" od odberatelov. Podnikatel (registrovany platca DPH) iba vybera dan od svojich odberatelov, (vtedy "dodanuje" svoju pridanu hodnotu)

    vsetku DPH, ktora cez jeho firmu "prebehne" eviduje - a potom ju (rozdielom) odvadza statu hromadne. Je to vlastne ista "sluzba" spravcovi dane ... alebo: ak je v nadmernom odpocte, tak mu ju spravca vrati ...

    mamo je offline (nepripojený) mamo

    mamo
    mediastore
    Do ktorej kolonky zauctujeme v JU odpocitavanie dane pri registracii platitela DPH?A v pripade ze vyjde NO alebo danova povinnost?
    Dakujem za odpovede.
    Do kolonky 18, program Alfa ťa tam sám navedie pri výbere zaúčtovania prípadu máš výber prípadov a tento tam je len jeden, dáš tam Prijatá DPH a zapíše to do kolonky 18

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    mamo
    Do kolonky 18, program Alfa ťa tam sám navedie pri výbere zaúčtovania prípadu máš výber prípadov a tento tam je len jeden, dáš tam Prijatá DPH a zapíše to do kolonky 18
    prave som chcela moj prispevok doplnit - ze neuctujem v tom programe, ze moja odpoved bola vseobecna ... a uz nemusim - som rada, ze uz ma odpoved aj od "alfaka" ... ci ako ta nazvat

    správne zauctovanie -POMOC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.