Zavrieť

Porady

Zápis v liste vlastníctva

Rodičia mi pomohli a vzali si úver na kúpu nehnuteľnosti, ja som investoval 30perc.kupnej sumy v hotovosti a budem úver splácať. Kto bude zapísaný v liste vlastníctva? Ak postupovať, ak nebudem môcť byť zapísaný ako vlastník ...ako právne ošetriť túto situaciu ? Ďakujem
Naposledy upravil D.Frej : 17.04.21 at 06:42
Mila123 kto je uvedený ako nadobúdateľ v kúpno - predajnej zmluve? zápis na vklad ste predsa museli dávať, tam to máte uvedené....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak si úver vzali rodičia, tak asi oni nehnuteľnosť kúpili, sú zapísaní v kúpnej zmluve a budú aj na liste vlastníctva. Možno máte v zmluve uvedený podiel, že ty kupuješ 30% a rodičia 70%, podpisoval si kúpnu zmluvu? Alebo si dal tých 30% rodičom, aby oni nehnuteľnosť kúpili?
    Tvoje splácanie by ste mali zmluvné podchytiť, ak by sa rodičom niečo stalo, bola by nehnuteľnosť predmetom dedičstva a tvoje peniaze, čo im budeš dávať na splátky úveru, sa nikde neprejavia.

    Zmenil si otázku: takže nehnuteľnosť môžete kúpiť aj ako spoluvlastníci, podiel si dohodnete a následne splácanie rodičom ošetriť zmluvné (kedy odkúpia aj ich podiel a ako ho budeš splácať)

    Zápis v liste vlastníctva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.