Zavrieť

Porady

Preplatok na RZD 0,01 €

ahojte, z-covi vyšiel preplatok pri RZD za rok 2020 0,01 eur, je z-tel povinný preplatok preplatiť ak je nižší a ko 5 €? z-nec neuplatnil nárok na daňový bonus na dieťa alebo na zaplatené úroky.
6 komentárov     zbaliť
Mila123 a čo asignačná daň? bude poukazovať príjemcovi?o potvrdenie požiadal?
cinky16 nie, o potvrdenie nežiadal, ani daň nebude poukazovať príjemcovi.
cinky16 hladam na internete, vsade sa píše o nedoplatku do 5 eur, ale o preplatku do 5 € som nenasla nic, či je taky isty postup.
Mila123 preplatky sa musia vždy vrátiť zamestnancovi, aj doktorka Janka Motyčková v Drakovi to spomínala.....
cinky16 neberem v uvahu limit pod 5 eur pri preplatku, tak? vyplatiť aj 0,01 eur
veronikasad v akom mzdovom SW robíš ? Keď pridáš zložku mzdy RZD, tak ti automaticky poníži zrazenú daň za aktuálny mesiac.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Karin87 je offline (nepripojený) Karin87

    Karin87
    Preplatok je zamestnávateľ povinný vyplatiť aj vo výške 0,01 €.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    oriesok ja mám podobnú situáciu, preplatok z RZD 2,52 €.Zamestnávateľ vrátil zamestnancovi ale si nemôže znížiť odvod o tento preplatok v mesačnom prehľade.Otázka to mám požiadať DÚ o vrátenie sumy 2,52 € ??
    kn-alka áno, pravdaže, aj na ten jeden cent má nárok od DÚ žiadať.
    oriesok ďakujem pekne, idem poslať žiadosť.
    kn-alka netreba zvlášť žiadať, ale uviesť v prehľade
    Mila123 do konca roka 2021 počkajte, na konci roka požiadajte, pretože máte možnosť si uplatniť preplatok cez prehľad počas zbytok roka 2021
    oriesok práveže to je RZD za rok 2019 a doteraz nebola možnosť odpočítať. Ďakujem pekne .
    Mila123 pozrite sa na § 40, ods. 8 ZDP, je to váš prípad....
      zbaliť

    Preplatok na RZD 0,01 €

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.