Zavrieť

Porady

Pomoc rodinneho prislusnika pocas podpory v nezamestnani

Dobry den, chcel by som sa vas opytat ci by ste mi nevedeli niekto poradit ohladom jednej veci o ktorej som sa nikde nevedel docitat

Mam rodinneho prislusnika ktoreho chcem zobrat na vypomoc do firmy bez uzatvorenia pracovnej zmluvy ale niesom si isty ci je to v sulade so zakonom kedze dana osoba pobera davku v nezamestnanosti
Mila123 môžeš, ale iba ak si spoločnosťou z tretieho sektora, teda n.o, o.z, nadácia, teda ak si MNO (mimovládna neziková organizácia)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Počas evidencie na ÚP (poberania dávky v nezamestnanosti) nie je dôchodkovo poistený, nemôže pracovať bez zmluvy alebo dohody.
    Ako uchádzač o zamestnanie môže pracovať na dohodu 40 kal.dní s hrubým príjmom vo výške životného minima.

    Výnimka by mohla byť len v prípade, ak je poberatelom ID 41-70%.
    Jurii A nevedela by si osoba v takomto pripade, toto poistenie pocas podpory platit sama ?
    ivka70 To je otazka, myslim, ze nemoze (musi byt poisteny zo zakona)
    Ale aj keby to islo (treba preverit na UP) vyslo by ho to draho, musel by si platit cely balik poistenia minimalne z minima. To uzavriet tu dohodu na max. 40 dni s prijmom, ktory neprekroci hranicu, je ovela lacnejsie.

    Pomoc rodinneho prislusnika pocas podpory v nezamestnani

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.