Zavrieť

Porady

Jeden bloček-nákup zásob+spotreba - poradte

Zaujíma ma či je v poriadku účtovanie - keď je na jednom bločku napr. nákup materiálu, ktorý príjmem na sklad a taktiež nákup spotrebného materiálu - účtujem tento bloček napr. za 1190 Sk takto:
800 Skk 111/211
200 Skk 501/211
190 Skk 343/211

(Je vhodné radšej aj spotrebný materiál prijať? a potom ho odpísať ako "spotrebu materiálu 501/112?)

Dakujem za radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Všetko záleží od toho, ako máte postavenú internú smernicu, pre účtovanie zásob.

    Assea je offline (nepripojený) Assea

    Assea
    čiže v podstate, pokiaľ to interná smernica neprikazuje inak - je v poriadku aj tento spôsob?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    V internej smernici, by ste mali mať stanovené čo a do akej hodnoty budete
    účtovať rovno na účet 501. Ostatné všetko by sa malo účtovať cez účet 111.
    Bez toho, aby ste to mali stanovené v internej smernici, takto účtovať to by som neodporúčala. Mali by ste mať jednotný systém na účtovanie zásob.

    Assea je offline (nepripojený) Assea

    Assea
    Skúsim teda sformulovať nejakú internú smernicu, a dúfam že sa ňou i všetci budú riadiť . Ale zaujíma ma či nestačí aby to bolo vymedzené druhom materiálu (napr. elektrospojovací, drobný elektromateriál, pomocný materiál - pôjde rovno na 501)? Je nutné aby to bolo obmedzené sumou?

    (a nemáte náhodou vzor takejto smernice?) ĎAKUJEM.

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Práve v internej smernici si môžete určiť druhy materiálu ktorý účtujete priamo do spotreby (pozri § 43 ods. 14 postupov účtovania).
    Má to zmysel iba pri spôsobe A. Pri B sa obstaranie účtuje na 501.

    Assea je offline (nepripojený) Assea

    Assea
    ešte dotaz... je teda uplne nespravne napr. jeden druh materiálu účtujem na 501xxx a ked mi to vyhovuje na 111xxx?
    Pr.: Kupujeme akumulatory v sume cca 90 Skk, niekedy ich potrebujeme prijat
    na sklad, ked ich chceme dalej predavat... inak ich dávame rovno na 501xxx - keď ich potrebujeme použiť na servis, opravy, výmeny v záruke a pod...
    Ďakujem

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ak si to ošetríš v internej smernici, bude to správne.

    Assea je offline (nepripojený) Assea

    Assea
    Dakujem veľmi pekne lebo niekedy je pre mňa nevýhodné (resp. zbytočne zdĺhavé) príjmať materiál, ktorý by som následne hneď dávala do "ostatnej spotreby"

    Ešte raz všetkým vďaka....

    Jeden bloček-nákup zásob+spotreba - poradte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.