Zavrieť

Porady

Hlásenie Intrastat - služby

Prosím o potvrdenie môjho názoru : V ČR nám na našom materiáli robia službu (tepelné spracovanie). Mat. tam dovezieme zo SR a spracovaný nám ho vrátia. Fakturujú nám bez DPH. Nerobím samozdanenie ani neuvádzam tieto faktúry v daňovom priznaní DPH, ani v hlásení Intrastat, keďže je to len služba a nie tovar. Robím to správne? Ďakujem za vyjadrenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    renatan
    Prosím o potvrdenie môjho názoru : V ČR nám na našom materiáli robia službu (tepelné spracovanie). Mat. tam dovezieme zo SR a spracovaný nám ho vrátia. Fakturujú nám bez DPH. Nerobím samozdanenie ani neuvádzam tieto faktúry v daňovom priznaní DPH, ani v hlásení Intrastat, keďže je to len služba a nie tovar. Robím to správne? Ďakujem za vyjadrenie.
    Keďže sa jedná o službu, ktorá má miesto dodania SR, ste povinný urobiť samozdanenie.

    Do Intrastatu nejde.
    Naposledy upravil Milan Benka : 22.09.06 at 10:45

    912 je offline (nepripojený) 912

    v podstate ani nič, len baba ...viac 912
    Do Intrastatu do ide podľa toho, či je prekročený prah na podávanie Intrastu. Ak áno, tak do Intrastatu do určite pôjde. Pri odoslaní do ČR sa uvedie kód obchodu 4 - materiál poslaný na spracovanie, kde sa uvedie hodnota toho materiálu a na prijatí z ČR bude druh obchodu 5 - materiál prijatý po spracovaní, kde sa do hodnoty uvedie cena materiálu plus hodnota vykonanej práce.

    Zuzana

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    renatan
    Prosím o potvrdenie môjho názoru : V ČR nám na našom materiáli robia službu (tepelné spracovanie). Mat. tam dovezieme zo SR a spracovaný nám ho vrátia. Fakturujú nám bez DPH. Nerobím samozdanenie ani neuvádzam tieto faktúry v daňovom priznaní DPH, ani v hlásení Intrastat, keďže je to len služba a nie tovar. Robím to správne? Ďakujem za vyjadrenie.
    Neviem, či ti to pomôže. Mám to zo stránky colnej správy

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    Môže z toho byť veľký "prúser", ak som to doteraz nerobila ? Máte skúsenosti s kontrolou Intrastat hlásení ? Pri daňovompriznaní je výsledok samozdanenia nulový, len nemám tým pádom doržané postupy účtovania, však ? Od teraz mám teda začať podľa vašich rád?ale spätne sa mi to nechce opravovať, tie služby mám každý mesiac. A čiastky niesú také veľké a oprava by sa mala robiť len ak je rozdiel viac ako 5 % a zároveň min. 500 000,- Sk.

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    Zatiaľ som ešte nepočula, aby mal niekto zo známych kontrolu na Intrastat. Ja mám dobré skúsenosti s colníkmi, ak mám urobiť novú vec, pri ktorej si nie som istá, že to robím správne, zavolám si na pobočku colnice a stále mi poradia.

    912 je offline (nepripojený) 912

    v podstate ani nič, len baba ...viac 912
    Treba si naozaj skontrolovať ten prah /napočítava sa aj hodnota materiálu, aj keď ho nepredávate/, či je prekročený na odoslaní alebo na prijatí. Pokiaľ nie je, tak potom ani netreba podávať Intrastat. Chcela by som ešte upozorniť, že oprava a spracovanie nie je to isté.

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    912
    Do Intrastatu do ide podľa toho, či je prekročený prah na podávanie Intrastu. Ak áno, tak do Intrastatu do určite pôjde. Pri odoslaní do ČR sa uvedie kód obchodu 4 - materiál poslaný na spracovanie, kde sa uvedie hodnota toho materiálu a na prijatí z ČR bude druh obchodu 5 - materiál prijatý po spracovaní, kde sa do hodnoty uvedie cena materiálu plus hodnota vykonanej práce.

    Zuzana
    Prah na podávanie máme prekročený, podávam hlásenia už druhý rok, len za služby som t nerobila.

    Teraz ma ešte zaujíma : Aký kód tovaru podľa colného sadzobníka mám dať? Použila som kód, ako pri tovare, je to dobre?

    Hlásenie Intrastat - služby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.