Zavrieť

Porady

plynová doska

ahoj chcem sa poradit čo robit jeden gombík mi neudrži ohen 3 horaky idu v pohode ale 4.ked zmagnem tuká aj ohen ide ale ked ho pustim tak vypne aj ohen vedel by mi niekto poradit čo s tým?nechcem kupovat novu a ten horak mi chyba pri varení
4 komentárov     zbaliť
buchač poradit čo s tým?
nechcem kupovat novu
=====================
Hm...opravovať na diaľku plynový spotrebič je riadna odvaha.
Je potrebné si spočítať, čo je výhodnejšie.
- či servisman
- alebo rekonštrukcia bytu/domu...a to aj u susedov.
buchač Ty kokos...účtovníčky (viď nižšie) sa rozumejú plynu ???
A čo potom, ak to dopadne zle ?...kvôli pár eur ohroziť minimálne seba a prípadne aj ostatných ?
Vymieňať súčiastky v plynovom sporáku sám ??? Tak to chce odvahu...
misoft
Video z tej smutnej udalosti si sem FAKT zavesiť nemusel, pretože i tak bolo úplne od veci - dôvod explózie tam bol celkom INÝ.
buchač Aký bol ten INÝ dôvod ???
Vybuchla nahromadená teplá para alebo plyn ?
Ja viem, že vybuchol plyn...že odkiaľ, kde a ako unikal je (aspoň pre mňa) bezpredmetné.
Keby unikal z pokazeného sporáka, niekde sa nahromadila drbol, tak by bol snáď výsledok iný ? Možno aj hej, netvrdím opak...ALE ako taká výstraha pre nepoučiteľných je video vhodné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vycistit horaky, teda najma ten jeden. Robia aj to servisaci, nie je to drahe, ale je to ucinne
    babicka1 no keby sa to dalo urobila by som si to sama horaky som čistila a ten vypinač s tým nemá nič spoločné?

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Nám to robilo pred 4 rokmi, jeden horák takto zhasínal, ten najväčší. Našli sme na internete obchod, ktorý predával náhradné diely, skonzultovali sme poruchu, typ sporáka, veľkosť horáka a podľa doporučenia pani z obchodu sme objednali termoelement D3-500, teda čidlo na horák. Môj muž sporák rozobral, čidlo vymenil a odvtedy funguje ako má. Čidlo 5,8, poštovné 2,5, bez DPH. Vtedy v 2017. S DPH spolu 9,90.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.