Zavrieť

Porady

Plynová varná doska MORA s povrchom z tvrdeného skla

Dobrý deň, zaujala ma v ponuke plynových varných dosiek MORA s povrchom z tvrdeného skla, len mám obavy, či nehrozí časom prasknutie skla. Máte niekto skúsenosti s takouto varnou doskou a jej údržbou? Ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 11.02.10 at 14:05
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

    k.i.n.o.
    Ide o tvrdené sklo, prasknutia by som sa nebál - pri správnej inštalácii a zaobchádzaní. Ja mám taký panel (Whirlpool) už cez 8 rokov, využívaný často a pravidelne (nie mnou osobne) a stále ako nový.

    bombulka9 je offline (nepripojený) bombulka9

    bombulka9
    ahoj, marta, kupila si si nakoniec tu dosku? lebo mne sa tiez zapacila, tak by ma zaujimalo, ako si s nou spokojna. dakujem

    martaneveri je offline (nepripojený) martaneveri

    martaneveri
    bombulka9 Pozri príspevok
    ahoj, marta, kupila si si nakoniec tu dosku? lebo mne sa tiez zapacila, tak by ma zaujimalo, ako si s nou spokojna. dakujem
    Ahoj, ja som ju nakoniec nekupila, odradil ma stav takychto dosiek v obchode, kde si "mili" zakaznici skušali, ako sa da poskrabat a veru da sa. Dcera si ju kupila do novej kuchyne, zatial nic nehovori, len ju uz stihla obit, cosi jej tam padlo a roztek sa nacal. My mame antikorovu, ale tiez nic moc, mam pocit, ze to zacina hrdzaviet a to nepouzivam ziadne agresivne prostriedky. Mam pocit, ze kvalita sa dnes nacisto vytratila, len aby clovek kupil a za par rokov menil spotrebice. Zelam Ti stastnejsi vyber.

    bombulka9 je offline (nepripojený) bombulka9

    bombulka9
    hm, tak teraz neviem. znamy ma nerezovu a hovoril, ze sa neskutocne doskriabala za nejakych par mesiacov a v kuse ju treba cistit. manzel chce plynovu, ja by som radsej brala sklokeramiku kvoli udrzbe, tak toto sme brali ako urcity kompromis. ale teraz fakt neviem... kto nam este poradi?

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Varná doska sa nevyberá kvôli údržbe, ale kvôli úžitkovosti. Samozrejme aj údržba je jedno hľadisko.
    Doma mám nerozovú s plynom. Pri čistení treba byť opatrnejší ako pri smalte. Určite sa nedá čistiť drôtenkou, ale teraz už existujú rôzne čistiace prostriedky, ktoré uľahčujú prácu. Ale ak niečo náhodou sa pripáli. Je to sranda čistiť.
    Keď už sklokeramiku, tak radšej indukciu. Je to neporovnateľne vyšší výkon a pri čistení žiaden problém. Pri obyčajnej sklokeramike sa hneď všetko pripáli. Pri indukcii aj počas varenia môžeš utierať hoc aj papierovou utierkou. Samozrejme do nového domu kupujem indukčnú varnú dosku.

    Doplnenie:
    v súčasnosti trendom zas začínajú byť (či už aj sú) biele spotrebiče. A netreba si predstavovať spotrebiče, ktoré mali doma naše mami. Teraz je výber veľký aj moderných aj rustikálnych štýlov.
    Naposledy upravil Gabi03 : 12.02.10 at 10:30 Dôvod: doplnenie

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    bombulka9 Pozri príspevok
    hm, tak teraz neviem. znamy ma nerezovu a hovoril, ze sa neskutocne doskriabala za nejakych par mesiacov a v kuse ju treba cistit. manzel chce plynovu, ja by som radsej brala sklokeramiku kvoli udrzbe, tak toto sme brali ako urcity kompromis. ale teraz fakt neviem... kto nam este poradi?
    Nenechaj sa odradiť tým, že v obchode bola taká varná doska doškriabaná. Tam totiž každý do nej zo všetkých síl rýpal, aby sa presvedčil, či sa to nepoškriabe a ubezpečujem ťa, že na to poškriabanie treba vynaložiť určité úsilie. Prejdi sa po hocijakom obchode, tu najdeš otvorenú čokoládu, tam ktosi ochutnal syr alebo si upil z nejakého nápoja, na rádiu chýba nejaký gombík atď atď. Problém nie je v tej varnej doske ale v tých blbečkoch, ktorí okolo nej prešli a považovali za potrebné silou mocou do tej varnej dosky rypnúť. Doma máme plynovú varnú dosku z tvrdeného skla už viac ako desať rokov a nemáme na nej nijaký škrabanec, dobre sa to čistí tekutými čistiacimi prostriedkami, netreba to drhnúť nejakou drôtenkou alebo práškom.

    martaneveri je offline (nepripojený) martaneveri

    martaneveri
    bombulka9 Pozri príspevok
    hm, tak teraz neviem. znamy ma nerezovu a hovoril, ze sa neskutocne doskriabala za nejakych par mesiacov a v kuse ju treba cistit. manzel chce plynovu, ja by som radsej brala sklokeramiku kvoli udrzbe, tak toto sme brali ako urcity kompromis. ale teraz fakt neviem... kto nam este poradi?
    Nasa nerezova je tiez uz doskrabana, hoci nikdy nepouzivam pri cisteni drotenku a ani tekute, ci praskove cistiace prostriedky , umyvam to tekutou citronovou stavou zriedonou vodou a jarou. To sa mi najlepsie osvedcilo, nastriekam a dobre to ide dolu. Potom utriem mäkkou handrickou namokro a druhou dosucha. Na to pouzivam z Lidka take, co su balene tusim po tri kusy a maju troska stvorcekovu strukturu.

    Plynová varná doska MORA s povrchom z tvrdeného skla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.