Zavrieť

Porady

UMAKART

Zdravim,
kto mi poradi ako skraslit umakart? V byte este mame umakartove jadro, ale kedze nehodlame tam zostat dlho tak sa nam to neoplati prerabat, tak by sme si chceli bytik trosku skraslit a nieco na to dat,
tu cast umakartu ktoru chceme skraslit sa nachadza v kuchyni,

dakujem velmi pekne za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    ja by som odporučila aj polystyrénové kocky, sú tenké, nie je s tým veľa roboty a efekt je postačujúcia sú aj cenovo dostupné.Len neviem, či je to vhodné v kuchyni kvôli odparovaniu, či to polystyrén vydrží a nezačne chytať pleseň.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Kamarátkina mama si na umakart dávala, ale do kúpeľne, tie striekané tapety.

    Bolo z toho trošku viac bordelu, ale výsledný efekt stál za to.

    Asi je to aj odolné voči vode, keď jej to doporučili do kúpeľne.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    stanka613
    mohol by si kupit samolepiacu tapetu a nalepit ju, maju rozne námety
    Dala som vyššie súhlas, ale keďže movin nemá dôvod teraz veľmi investovať, poznamenám, že dobre drží aj obyčajná tapeta (podstatne lacnejšia a lepidlo nie je drahé a povrch netreba "zdrsniť") . Nemusí použiť samolepiacu.

    Lucuš je offline (nepripojený) Lucuš

    Lucuš
    movin
    Zdravim,
    kto mi poradi ako skraslit umakart? V byte este mame umakartove jadro, ale kedze nehodlame tam zostat dlho tak sa nam to neoplati prerabat, tak by sme si chceli bytik trosku skraslit a nieco na to dat,
    tu cast umakartu ktoru chceme skraslit sa nachadza v kuchyni,

    dakujem velmi pekne za pomoc
    Môj krstný otec si na umakartové jadro v kuchyni nalepil jutovinu / takú vrecovinu / vyzeralo to super býva tam už nejaký rôčik a slúži to stále OK.

    Dahlia je offline (nepripojený) Dahlia

    Dahlia
    Naši majú tiež umakartové jadro a majú ho oblepené samolepiacou umývateľnou tapetou. Dobré a praktické.

    Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

    Mackovka
    Synovec umakart natrel bielou farbou s latexom (treba vraj aspoň dva razy) a na tom majú nalepené vzorované samolepky (dajú sa kúpiť ako nálepky na kachličky). Taký náter sa dá umývať a raz do roka ho obnovia (už len bielou farbou bez latexu). Majú to olištované a za pár korún to celkom pekne vyzerá.
    Naposledy upravil Mackovka : 10.10.06 at 09:27

    pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

    pavel9
    Možno to nesúvisí s témou, ale pri prerábaní umakartových bytových jadier si zvážte postup a hlavne riešenie prestavby. Často sa zabúda na prípadné výmeny spoločných rozvodov teplej a studenej vody, plynu, kanalizácie. V prípade poruchy sa potom murované časti búrajú a znova murujú. Pamätajte na to už pri plánovaní prestavby bytového jadra!!! Ušetríte si nervy a náklady.

    šebka je offline (nepripojený) šebka

    Rada si nechám poradiť šebka
    My máme na umakarte nalepené obkladačky a služia už mnoho rokov. Ľahká údržba a vyzerajú stále pekne. Drží to. Zalepili sme to lepidlom a vyšpárovali cementom.

    semegast je offline (nepripojený) semegast

    semegast
    šebka Pozri príspevok
    My máme na umakarte nalepené obkladačky a služia už mnoho rokov. Ľahká údržba a vyzerajú stále pekne. Drží to. Zalepili sme to lepidlom a vyšpárovali cementom.
    a tie obkladačky naozaj držia na tom umakarte? a umakart ste aj nejak zdrsnili ked ste tam lepili obkladacky?

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Umakart nemusíš zdrsňovať, ale musíš použiť špeciálne lepidlo - na kelímku je čierno červená lastovička. Nanáša sa na obkladačku len v bodoch.
    Naposledy upravil bulnova : 17.04.08 at 06:24

    waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

    waitinka7
    My sme na umakarte v predoslom byte mali nalepene korkove kocky...vyzeralo to uplne fajn a aj to drzalo, nikdy sa nic neodulo, nevypadlo ani nic.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Chcem sa opytat skusenejsich, ci pomaly 45 rocny umakart udrzi kuchynsku linku, Tu linku co mame teraz nemame pripevnenu na stene umakartu.Ale chcela by som novu linku a vrchnu cast treba davat na stenu.A este by som chcela nad sporak dat novy digestor. Udrzi to jadro? Nie je tam potom problem s umakartom a digestorom?
    Podotykam- umakart teraz menit nechcem sa murovku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.