Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať čierne korenie

Chcem Vám poprosiť o radu: Ako zaúčtujem v PU nákup čierneho korenia a soli, ktoré kúpila a nasypala do solničiek v našej jednálni, pracovníčka, ktorá vydáva stravu. Stravu kupujeme na faktúru ona ju len ponaberá na taniere. Vrelá vďaka!
Usporiadat
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
ivička
Chcem Vám poprosiť o radu: Ako zaúčtujem v PU nákup čierneho korenia a soli, ktoré kúpila a nasypala do solničiek v našej jednálni, pracovníčka, ktorá vydáva stravu. Stravu kupujeme na faktúru ona ju len ponaberá na taniere. Vrelá vďaka!
Podľa mňa pôjde na 513 xxx.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja by som uctovala na tarchu socialneho fondu.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
durisovad
Ja by som uctovala na tarchu socialneho fondu.
Dáška súhlasím, určite na účte 472 máš dosť rezervy, kde to použiť. Účet 513 by som tu nedávala, v tomto prípade nejde o reprezentačné.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Veru zaujímavý problémik. Ako príspevok zo SF na stravovanie v pravom slova zmysle sa mi to nevidí .Nemali by sa tie zrniečka zamestnancom zdaniť ako nepeňažný príjem?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Paula
Veru zaujímavý problémik. Ako príspevok zo SF na stravovanie v pravom slova zmysle sa mi to nevidí .Nemali by sa tie zrniečka zamestnancom zdaniť ako nepeňažný príjem?
Paula máš u mňa za to bod! Ešte keď to tak uvidí minister financií, tak máme robotu navyše, počítať zrniečka pochutín zamestnancom do príjmov!
A napadlo ma - čo teraz, keď ja nesolím...Ja budem platiť dane aj za tých, čo majú soľ namiesto mňa?!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

ivička má problém, ktorý potrebuje vyriešiť a ja tu šaškujem....repre mi tiež nesedí, asi by som to dala na 501 ako prip. položku k ZD, keď už.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
andrej_rv
Ak nie na SF, ja by som to najskôr dal na 528 - patria tam ostatné sociálne náklady vynaložené v prospech zamestnancov nad rámec zákona, celý účet je pripočítateľnou položkou...
Vidíš ďalší nápad! Len aby to daniari nedodanili, že sme to mali dať na 545 - pokuta za to, že sa v práci niekto okorení a prisolí si polievočku...- len ma tak napadlo!
Aj blbosti niekedy musia vyplávať, aby sme ich zahrnuli do chýb a omylov!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Vzdávam sa ......iba tíško dodám: soľ a čierne korenie ako sociálny náklad v nevojnovom období? Už tu nie som, naozaj.
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

ja to dávam na 501 / do nákladov / veď hádam aj daňový úrad solí...
a nie len pokuty
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ivička
Chcem Vám poprosiť o radu: Ako zaúčtujem v PU nákup čierneho korenia a soli, ktoré kúpila a nasypala do solničiek v našej jednálni, pracovníčka, ktorá vydáva stravu. Stravu kupujeme na faktúru ona ju len ponaberá na taniere. Vrelá vďaka!
Podľa postupov účtovania §64, na účet 501 účtujeme aj spotrebu potravín(surovín) na výrobu jedál vo vlastnom stravovacom zariadení. Hoci to nie je celkom váš prípad( nevyrábate priamo jedlo) dala by som to na tento účet.
Naposledy upravil Tweety : 22.09.06 at 05:32
0 0
ivička ivička

ivička je offline (nepripojený) ivička

Ďakujem všetkým čo sa ozvali, dala som to na 501/A nie je to veľká suma, hádam to tak bude dobre. Ešte ra vďaka!!!!!!!!!!!!!!
0 0
mudroš mudroš

mudroš je offline (nepripojený) mudroš

ANNAP
ja to dávam na 501 / do nákladov / veď hádam aj daňový úrad solí...
a nie len pokuty
Pobavil som sa.
Chcem k tejto debate ešte uviesť, že aj daňoví úradníci sú ľudia. Prečo im neurobiť radosť? Porozprávame sa o korení a soli, prejdeme na recepty a podobne. Čas im príjemne ubehne (na kontrolu ho veľa nezostane), budú mať čo napísať do zápisu a všetci budeme spokojní.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Ahojte, chcela by som sa opýtať na aký účet v PU zaúčtovať nákup vzorkovníkov na rozdávanie pre zákazníkov 4000 ks.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
ak sú do 500Sk/ks tak 501AE + nárok na odp. DPH
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

ešte otázočka reklamné predmety by ste dali taktiež na 501.?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Ak splnajú limit tak áno.
Riešili by ste to inak?
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

No po predchodkyni to mám na účte 518 tak len preto toľko otázok.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
518 - služby - reklamné predmety tam nemajú čo robiť, naspľňajú obsahovú náplň daného účtu.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Zase som sa dostala k jednej problémovej faktúrke. Dávali sme robiť prospekty, kde mám na faktúre uvedené návrh a realizácia prospektov, predtlačová príprava, skladanie, tlač všetky položky majú uvedenú svoju cenu a teraz neviem na aký účet v PU? Na faktúre je vyúčtované aj návrh a realizácia polepov na firemné auto.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Podľa mňa sa jedná o reklamné služby, takže na 518 AE
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať