Zavrieť

Porady

Môžu vychovávateľov v ŠKD ,,prinútiť" vyberať poplatky za ŠKD ,,na ruku"?

Môžu vychovávateľov v ŠKD ,,prinútiť" vyberať poplatky za ŠKD ,,na ruku"?
3 komentárov     zbaliť
Rebecka Darill asi myslela vyberať poplatky za ŠKD v hotovosti a ich odvádzanie do pokladne školy. Vychovávateľky však odmietajú manipuláciu s peniazmi. Sú povinné vyberať tieto poplatky? Nie je to v pracovnej náplni ekonómky?
DariIl Áno, presne takto som to myslela
buchač Keď sa jeden pozrie na stránky škôl, tak nie jedna má v smerniciach informácie ohľadom poplatkov...ako, kde a aj to, že komu.
Jedna z možností je aj tá, že prevzatie poplatku môže prevziať práve vychovávateľka.
Nefiguruje tam ale učiteľ alebo upratovačka, alebo nebodaj kuchárka...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Irona je offline (nepripojený) Irona

    Irona
    U nás sa vyberajú poplatky za ŠKD v hotovosti do pokladne školy, potom sa odvedú na bankový účet školy. O prijatí finančnej hotovosti je vypísaný doklad - potvrdenka (od koho, za ktoré dieťa, ...). Napriek tomuto spôsobu úhrady poplatkov za ŠKD máme problémy vybrať poplatky za všetky deti načas.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    NIE!
    Učiteľ, vychovávateľ na to nemá žiadne právo. Poplatky sa musia platiť na účet.
    Ak toto niekto nariadil - treba to oznámiť - pretože sa tu potom nedodržiava finančná disciplína a je tu náznak podvodu (niekto zaplatí na ruku, ale zriaďovateľ vykáže straty).
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    korela Neviem, prečo mínusy, kde sa pracuje s otvorenou hotovosťou, vzniká príležitosť. Najmä, ak nejde o fixnú sumu. V minulosti sa na školách vyskytovali rôzne poplatky podľa príjmov rodiča/ov. Takže ..., proste, sa to dá aj zneužiť alebo aj pomôcť.
    misoft Klídek - u mnohých dezolátov i dobrá odpoveď sa javí ako zlá. Oni nepochopili, že ŠKD patrí pod nejakú školu, tá patrí pod zriaďovateľa a len tomu sa poplatky za užívanie tohto zariadenia má platiť a nie z ručky do ručky učke.
    ivka70 Zial, tentoraz to vobec nie je dobra odpoved, nie je to totiz vobec odpoved na to, na co sa zadavatel pyta, je to len tvoj komentar,
    korela ivka70, ak reakcia na mňa, hovorí zo mňa skúsenosť, nie moja, ale reálna. človek by to na pôde školy, samozrejme, neočakával.
      zbaliť

    Môžu vychovávateľov v ŠKD ,,prinútiť" vyberať poplatky za ŠKD ,,na ruku"?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.