Zavrieť

Porady

Koniec poberania rodičovského prispevku

Ahojte prosím Vás 6.6.2021 mi konci materská ale keďže na leto mi malého nikdo do škôlky nevezme zostanem bez financií môžem požiadať o nejakú dávku? A kde?
5 komentárov     zbaliť
Mila123 materská? nie poberanie rodičovského príspevku? dala ste málo informácií, ste , resp. bola ste zamestnaná? ako szčo?
Mila123 jedným z riešení je to, že požiadate o pandemický RP.....
mimiga Prepáčte myslela som poberania rodičovského príspevku. Zostala som tehotná ešte počas školy v maturitnom ročníku. Teda som samozrejme nikde nerobila a teraz mi konci poberania RP.
ivka70 A si vydatá, slobodná, otec dieťaťa pracuje, nepracuje, žije s vami? To všetko treba vedieť, ak máš dostať odpoveď .
mimiga Vydatá niesom otec dieťaťa pracuje a býva s nami.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak otec dieťaťa pracuje a býva s vami, tak vas zivi on (ma vyzivovaciu povinnost) a narok na nejaku socialnu davku vam nevznikne (pri pracujucom zivotne minimum 3 clenna rodina splna).
    Kym este bude mimoriadna covid situacia, je moznost poziadat o pandemicky rodicovsky prispevok, informuj na UPSVaR (kde si o RP ziadala).
    Za jun este dostanes standardny RP, od jula by mohol byt ten pandemicky (ak sa situacia nezmeni)
    https://www.upsvr.gov.sk/socialne-ve...age_id=1041060

    Koniec poberania rodičovského prispevku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.