Zavrieť

Porady

Záloha na fin.príspevok

Dobrý deň,

mohli by sme dať 01.06. zálohu na fin.príspevok na stravovanie ( na jún ) cez pokladňu - hotovosť - 22 dníx2,20 € 48,40 € ...
15.07. - vrát.zálohy - v hotovosti - 48,40 €
a cez výplatnú pásku - skutočne príspevok za skutočne odpr. dni - napr. 20x2,20 - 44 €... je to takto OK?

ďakujem
5 komentárov     zbaliť
ivka70 a preco tu zalohu rovno nevysporiadate cez vyplatnu pasku? to vracanie zalohy asi nie je ok
emily 2 Niekde som čítala, že príspevok na daný mesiac musí byť vyplatený na začiatku mesiaca . My sme už od 03/2021 dávali fin.príspevok cez výp. pásku ako presný nárok na daný mesiac výplaty -čiže pozadu. Takto som to chcela dať na poriadok... Cez tú pokladňu -hotovosť .
ivka70 To, ze im to date zalohou 1.6. je ok, ale nemozu tu zalohu vracat celu spat, treba to vysporiadat cez mzdy.
IwankaS Prosim Vás ako by ste to riesili vy v tomto prípade? Zatiaľ nerozumiem tomu ako by som to zadavala v Olympe. Budem mať stravovanie cez finančný príspevok. Myslela som to tak, že na konci mesiaca si vytvorím ID (Omega 527/335) + kalkulaciu fin.pr + VD(Omega) o vyplatení fin.pr potom počkam kým prejde mesiac a keď budem robiť výplatu tak do výplaty dám skutočný nárok na ten mesiac vyplatený mimo mzdy(zadavané podľa olympu) - Pokiaľ pracovník pracoval podľa pracovného kalendára.
Čo si myslíte o tom vy?
JankaV Ahoj, pls, ako ste vyriešili tento problém? Tiež som si myslela, že záloha z pokladne a následné vrátenie zálohy, by to vyriešilo.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    aka zaloha? ved to je riadny prispevok na stravovanie, vo vyplatnej paske ho mozes uviest s tym, ze uz bol vyplateny a vratenie len nenarokovej casti za dany mesiac

    LilyRe je offline (nepripojený) LilyRe

    LilyRe
    Myslím si, že sa to dá pochopiť asi aj takto:
    1.6.2021 bol formou zálohy vyplatený príspevok na stravovanie od zamestnávateľa a SF za mesiac jún 2021 a vo vyúčtovaní mzdy mal byť uvedený ako vyplatená záloha na finančný príspevok..
    15.7.2021 je výplatný termín mesiaca jún. Mzdová účtovníčka zadala/zúčtovala príspevok za 6/2021 skutočný podľa odpracovaných dní a nezadala túto zrážku, takže zamestnanci vrátili duplicitný príspevok za mesiac jún.
    Naposledy upravil LilyRe : 08.06.21 at 10:07

    LilyRe je offline (nepripojený) LilyRe

    LilyRe
    Myslím si, že sa to dá pochopiť asi aj takto:
    1.6.2021 bol formou zálohy vyplatený príspevok na stravovanie od zamestnávateľa a SF za mesiac jún 2021 a vo vyúčtovaní mzdy mal byť uvedený ako vyplatená záloha na finančný príspevok..
    15.7.2021 je výplatný termín mesiaca jún. Mzdová účtovníčka spracovala mzdy za 6/2021, zúčtovala fin. príspevok na stravu - skutočný nárok podľa odpracovaných dní a nezadala zrážku - zálohu zo dňa 1.6., takže zamestnanci vrátili duplicitný príspevok za mesiac jún.
    LilyRe pardon, podarilo sa duplicitne ...

    Záloha na fin.príspevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.