Zavrieť

Porady

sro-zdravotná starostlivosť

sro, ktorá nemá v predmete činnosti zdravotná staroslivosť, si otvorila MOM-testovanie, je oslobodená od platenia dph? podľa mňa nie. ďakujem

prosím vás viete mi niekto poradiť?
Naposledy upravil yvica : 16.06.21 at 08:25
3 komentárov     zbaliť
Mila123 Ako zriadiť mobilné odberové miesto
Posledná aktualizácia 10.2.2021 o 19:30

Z pohľadu platnej legislatívy je MOM ambulantné zdravotnícke zariadenie (podľa zákona č. 578/2004 Z. z. § 7 ods. 3 písm. a) bod 6.) a jeho prevádzkovateľ je poskytovateľ zdravotnej starostlivosti (PZS). Vzťahujú sa na neho všetky povinnosti v súvislosti s poskytovaním zdravotnej starostlivosti. Platná legislatíva nerozlišuje medzi MOM na PCR a na antigénové testovanie - postupy a povinnosti sú rovnaké.

Rozlišujeme však druhy vykonávaných testov a na základe toho sa mierne líšia niektoré povinnosti prevádzkovateľov MOM:
kopírované z https://www.e-vuc.sk/e-vuc/pre-posky...page_id=136157

podľa mňa je činnosť oslobodená, i keď v predmete činnosti spoločnosti nemá ZS, bude max. sankcia z obchodného registra (pri sro)......
yvica ok, ale už bol registrovaný za platcu dph, dá sa to nejako zrušiť, alebo čo s tým. viete mi poradiť?
Mila123 ste použili oslobodené plnenie a ním ste deklarovali obrat....... skúste sa opýtať na stránke FS SR....urobili ste omyl, ale ak budete platitelia DPH, a ak poskytujete iba oslobodené plnenia, DPH je nula, nič ani nedostanete, nič ani neplatíte, to viete , že ak ostanete DPHčkari musíte jeden rok byť mesač. platitelia DPH ......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    sro-zdravotná starostlivosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.