Zavrieť

Porady

Predaj spoluvlastnickeho podielu na pozemku, kde su pozastavene V-plomby a je dana zaloba na relativnu neplatnost kupnej zmluvy

Dobry den prajem. Kym polozim otazku, opisem situaciu okolo dotknuteho pozemku.
Na pozemku je nas 8 spolupodielnikov s roznym podielom, teda nie rovnakym. Niekto ma 1/10, niekto 1/6 atd.
Pred casom prislo k poruseniu predkupneho prava a dvaja spolupodielnici predali svoj podiel tretim osobam. Na tie je momentalne podana zaloba. Tieto tretie osoby, akonahle sa dostali na LV, mali snahu vykupovat i od ostatnych spolupodielnikov, kde su momentalne pozastavene vklady. Ostali sme zakonni iba traja podielnici. Jeden z nas troch chce odkupit od nas dvoch podiely. A teraz otazka: Ako spolupodielnicka idem pisomne dat ponuku na predaj mojho podielu, len neviem, ci mam oslovit i tych, na ktorych je podana zaloba a neopravnene sa dostali na LV. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak ich za spoluvlastníkov neuznávaš, ponuku im neposielaj. Pošlite ponuku tomu tretiemu z vás, kto to chce odkúpiť. Zmluvou mu prevediete vaše podiely a ako jedno ustanovenie uvediete, že súhlasíte, aby nadobudol namiesto vás aj podiely nezákonne prevedené.
    Ak sa budú tretie osoby zdráhať, môžu podať žalobu aj oni. Súd obe žaloby spojí a rozhodne.
    wegamizi Dakujem Maria, tak urobim. Pekny den.

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Keď im ponuku pošleš, tak tým nič nepokazíš, môžeš len získať. Možno zistíš, že trhová cena je vyššia a od toho "jedného z nás" dostaneš viac peňazí, alebo to predáš za viac tomu, čo sa tam dostal "neoprávnene".
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    wegamizi To je pravda. Len som ako svedok v podanej zalobe voci nim. Chcela som vediet, ci mam zakonnu povinost im poslat ponuku, ked su na LV protizakonne. Najradsej by som ich ignorovala
    Onko To, či sú na LV protizákonne, môže rozhodnúť len súd, takže kým nerozhodol, sú právoplatní spoluvlastníci. Takže zákonnú povinnosť máš, ale ignorovať ich môžeš. Prinajhoršom podajú na ten predaj žalobu aj oni a bude sa to riešiť komplexne aj s existujúcimi žalobami.
    wegamizi Dakujem pekne. Budem ich teda ignorovat ;-)
      zbaliť

    Predaj spoluvlastnickeho podielu na pozemku, kde su pozastavene V-plomby a je dana zaloba na relativnu neplatnost kupnej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.