Zavrieť

Porady

Fakturácia pre manžela

Ahojte, chcem sa informovať o tom, že ja ako SZČO účtovníčka môžem robiť účtovníctvo pre môjho manžela SZČO a faktúrovať mu za tieto účtovnícke služby? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    SMartina
    Ahojte, chcem sa informovať o tom, že ja ako SZČO účtovníčka môžem robiť účtovníctvo pre môjho manžela SZČO a faktúrovať mu za tieto účtovnícke služby? Ďakujem za odpoveď.
    Ak ste obaja manželia SZČO tak v obchodnom vzťahu sa za manželov "nepovažujete". Spraviť zmluvu alebo manžel SZČO ti dá objednávku na práce a pod. a faktúrovať.
    Pekný deň...

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    ano može!!! lebo sú to dve samostatné účtovné jednotky!nevidím v tom problém!!

    martinetto je offline (nepripojený) martinetto

    martinetto
    Presne ako uviedli ostatný, v zákon neurčuje, či manželia, ktorý podnikajú ako SZČO nejaké osobnitné ustanovenia ohľadom vzajomnych vzťahov. čiže pred zákonom to je tak že ste ako dve firmy, pričom jedna je objednávateľ služby a druhá je dodávateľ danej služby, v tomto prípade účtovníctkj agendy.

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    urcite ano, mam ten isty pripad, obaja sme SZCO a nielen ze mu fakturujem vedenie uctovnictva ale aj s nim obchodujem v ramci podnikania

    gu100 je offline (nepripojený) gu100

    gu100
    podla mna je to tiez mozne, ste dve samostatne podnikajuce osoby na vlastny ucet, podnikate za ucelom dosahovania zisku...
    takze kludne...

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    martinetto
    Presne ako uviedli ostatný, v zákon neurčuje, či manželia, ktorý podnikajú ako SZČO nejaké osobnitné ustanovenia ohľadom vzajomnych vzťahov. čiže pred zákonom to je tak že ste ako dve firmy, pričom jedna je objednávateľ služby a druhá je dodávateľ danej služby, v tomto prípade účtovníctkj agendy.
    Chcem sa spýtať, dá sa fakturovať len služba " vedenie účtovníckej agendy"? Ide mi o to , že vlastne manželka vedie účtovníctvo na PC, ktorý je v majetku manželovej firmy, tak isto používa tlačivá, ktoré má v nákladoch manželová firma. Môže si tieto náklady / tlačivá, papier,kanc.potreby/ nadalej uplatňovať do nákladov manželová firma?
    Ďakujem.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Soňula
    Chcem sa spýtať, dá sa fakturovať len služba " vedenie účtovníckej agendy"? Ide mi o to , že vlastne manželka vedie účtovníctvo na PC, ktorý je v majetku manželovej firmy, tak isto používa tlačivá, ktoré má v nákladoch manželová firma. Môže si tieto náklady / tlačivá, papier,kanc.potreby/ nadalej uplatňovať do nákladov manželová firma?
    Ďakujem.
    Týmto potrebám a podmienkam treba spísať adekvátnu zmluvu o poskytovaní služieb, podmienkach výkonu práce, spôsobu fakturácie a bude všetko v poriadku.

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    Soňula
    Chcem sa spýtať, dá sa fakturovať len služba " vedenie účtovníckej agendy"? Ide mi o to , že vlastne manželka vedie účtovníctvo na PC, ktorý je v majetku manželovej firmy, tak isto používa tlačivá, ktoré má v nákladoch manželová firma. Môže si tieto náklady / tlačivá, papier,kanc.potreby/ nadalej uplatňovať do nákladov manželová firma?
    Ďakujem.
    ano, mame spracovanu Zmluvu o poskytovani uctovnych
    sluzieb
    podla § 269 odst.2 Obch.zak.
    Naposledy upravil camelfly : 12.10.06 at 09:36

    BRK je offline (nepripojený) BRK

    BRK
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či nebola náhodou v roku 2007 nejaká zmena. Môžu si stále manželia, obaja SZČO medzi sebou fakturovať? Ďakujem, Katarína

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    BRK Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či nebola náhodou v roku 2007 nejaká zmena. Môžu si stále manželia, obaja SZČO medzi sebou fakturovať? Ďakujem, Katarína
    Áno môžu naďalej. Aká zmena by mala byť?

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    BRK Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či nebola náhodou v roku 2007 nejaká zmena. Môžu si stále manželia, obaja SZČO medzi sebou fakturovať? Ďakujem, Katarína
    nechceš sa spýtať, či ste ešte stále manželia ...?

    (ale o takej zmene by si, asi vedela)

    Prepáč, Katka

    BRK je offline (nepripojený) BRK

    BRK
    Manželia sme stále, o tom by som vedela. Pýtam sa len pre istotu, lebo stále sa niečo mení...
    Ďakujem, Katarína

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.