Zavrieť

Porady

Nákup v obchode - s.r.o.

Dobrý deň,
potrebujem zistiť čo môže platiť konateľ platobnou kartou v obchode.
Môže platiť platobný nákup (rožky, chlieb, ovocie, zelenina) platobnou kartou? Myslím si že nie.
A ak by platiť v hotovosti môžem to dať do účtovníctva?
Napadajú ma rôzne myšlienky a áno študujem si zákon a pod. len teraz tu si to chcem ako keby potvrdiť.
Môžem to dať ako Repre na 513?
Samozrejme prací prášok platobnou kartou platiť nemôže...
Vopred ďakujem za Vaše odpovede.
9 komentárov     zbaliť
marjankaj A prečo by nemohol platiť platobnou kartou? Ak to nevieš zaúčtovať, tak si nájdi účtovníka.
buchač Jančikám...a sracák si môže dať na Repre ?
marjankaj To som tvrdil?
buchač Z mojej strany ide o iróniu...
marjankaj Ale ak tá sro prevádzkuje napr. verejné záchody, tak ten sracák môže dať do nákladov. A ak má bufet tak aj rožky, ovocie a zeleninu....
A je úplne jedno, či to zaplatí kartou alebo v hotovosti.
SKMZ Práveže poskytuje len služby ekonomického charakteru. Preto som sa to pýtala. Každopádne ďakujem.
marjankaj Vidím, že si tu nová a prevzala si "úžasnú" firmu. Držím palce, aby si dokázala usmerniť toho konateľa.
Mila123 Otázka č. 3 – Účtovanie osobnej spotreby
Spoločnosť poskytla spoločníkovi firemnú kartu, z ktorej spoločník zaplatil aj výdavky na osobnú spotrebu - nedaňový výdavok, ako má účtovná jednotka zaúčtovať tento účtovný prípad?
Odpoveď
Účtovná jednotka zaúčtuje predpis pohľadávky voči spoločníkovi pri účtovaní pohybu na výpise z banky, nasledovne:
Vznik pohľadávky 355/321
Úhrada pohľadávky 211, 221/355

https://podpora.financnasprava.sk/79...-v%C3%BDdavkov
SKMZ Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    samozrrjme nikto mu nezakaze platit firemnou kartou v obchode za sukromne nakupy - ale nech sa spamata, firemny ucet nie je jeho sukromny

    jeho sukromne nakupy platene firemnou kartou su jeho pozicky - a na tie musi byt urok, pozicku musi splatit, ak nesplati urok, tak je to jeho nepenazny prijem a z toho musi platit odvody a dan

    Nákup v obchode - s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.