Zavrieť

Porady

Zistovanie zdravotneho stavu v prevadzkach

Papalasom zase strasi vo vezi a blikaju im farbicky na ich teoretickom semafore, takze nutia zase prevadzky k segregacii obyvatelstva.

Zaujima ma kde sa riesia pravomoci na zistovanie zdravotneho stavu zakaznikov, neviem najst ten zakon ktory urcuje kto ma pristup k zdravotnym udajom osoby, a pripadne zakazu vstupu do prevadzky(ide o apartheid?).

Urcite su nejake vyhlasky, pravdepodobne zase neplatne, ale chcem vediet aspon proti ktorym zakonom su postavene.
4 komentárov     zbaliť
buchač Kuwa...to kto mi vymazal príspevok a prečo ?
To preto, lebo som dotyčnému napísal, nech nie je lenivý a nech si náležité info vyhľadá sám ???
To preto, lebo som mu napísal, že nech nepoužíva cudzie slová, ak nevie ich význam :

Kuwa...že vraj segregácia a apartheid v súvislosti s očkovaním.
Si robíš srandu alebo si tak blbý ?
marjankaj Ako si sa rozčertil.
buchač Neblázni...
Ja a rozčertiť sa ? To si mám kaziť pekný deň takouto blbosťou ? Ma len niekedy fakt zaujíma, že čo vedie moderátorov, aby mazali príspevky, ktoré ničím neporušujú pravidlá.
Ale ak by bolo v mojej právomoci, tak by som vymazal skôr poniektoré témy okamžite po zverejnení...nakoľko ide nie raz o vyslovenú provokáciu, o lenivosť, o hlúposť zadávateľov.
marjankaj Toto nebol moderátor. Ale máš pravdu, niektoré otázky hraničia so zdravým rozumom.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Zákon? Žartuješ? Zdravotný stav zákazníkov ty (ako napr. majiteľ) NEMÁŠ právo zisťovať. Môžeš akurát nastaviť režim prevádzky (na to vydáva ten tlstý svoje nariadenia a farbičkový semafór) - a nájdeš to v každej pérdeli napísané. A potom sa ti len môžu preukazovať.

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Oliwa
glen
Papalasom zase strasi vo vezi a blikaju im farbicky na ich teoretickom semafore, takze nutia zase prevadzky k segregacii obyvatelstva.

Zaujima ma kde sa riesia pravomoci na zistovanie zdravotneho stavu zakaznikov, neviem najst ten zakon ktory urcuje kto ma pristup k zdravotnym udajom osoby, a pripadne zakazu vstupu do prevadzky(ide o apartheid?).

Urcite su nejake vyhlasky, pravdepodobne zase neplatne, ale chcem vediet aspon proti ktorym zakonom su postavene.
Zákon č. 576/2004 Z. z. - Zákon o zdravotnej starostlivosti - ale právo na zisťovanie zdravotného stavu zákazníkov tam určite nenájdeš
glen prebehol som to a jedine cez co by sa dalo kontrolovat je poverenie na audit ktore moze dat ministerstvo avsak tam sa vyzaduje vzdelanie/akreditacia takze to je znacne nepriestrelne a teda naozaj nemoze moj zdravotny stav kontorlovat ziaden sbskar, casnik alebo obsluha skratka. diky.

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
kn-alka --toto sa týka v prípade zamestnávateľ-zamestnanec. Ale od zákazníka nemá právo žiadať nejaké údaje o zdravotnom stave - tam len môže požadovať, aby ukázali, či sú, alebo nie sú očkovaní - v aplikácii, papierom - ale len NAHLIADNUŤ, nič nesmie uchovávať (záznam by sa robil v prípade nejakých zhromaždení, akcií uzavretej spoločnosti), jednoducho - musí akceptovať, alebo nie, to čo mu zákazník ukáže (ale nemá to ako overiť).
A tak buď bude v niektorom z daných režimov (podľa "vyhlášky") a toto potom vycapí na dvere spolu s opatreniami pre vstup...

glen je offline (nepripojený) glen

glen
no tak to vnimam aj ja, lenze pozadovat informaciu o teste alebo ockovani je stale informacia o zdravotnom stave predsa.

glen je offline (nepripojený) glen

glen
"tam len môže požadovať, aby ukázali, či sú, alebo nie sú očkovaní" ved to je predsa to iste ako "žiadať nejaké údaje o zdravotnom stave". to si nejako protirecis misoft.

Zistovanie zdravotneho stavu v prevadzkach

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.