Zavrieť

Porady

Zistovanie zdravotneho stavu zamestnanca

Dobry den, neviem ci to davam do spravnej kategorie, ale snad ano!
nedavno som mal vazny uraz a bol som PN priblizne dva mesiace. pocas tohto obdobia som zistil, ze moja zamestnavatelka sa informovala u mojho lekara o mojom zdravotnom stave a bolo mi povedane, ze to je protizakonne. Je to skutocne tak? pripadne ako by sa dalo v takejto situacii postupovat?
Nemam v umysle svoju zamestnavatelku zalovat, ale rad by som mal informacie a fakty, ktore by som jej mohol ukazat, aby si uvedomila svoje spravanie...
Vdaka za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Tohocasu Pozri príspevok
    nie zistovala si podrobnosti o priebehu liecby, konkretne vychadzky a podobne... principialne nic zavazne, ale chcel som vediet ci ona moze vobec podobne otazky pokladat.... ale dakujem za info, ze chyba je na strane lekara.
    ...pokiaľ si zisťoval len toto, je všetko O.K. Je dosť možné, že zamestnávateľ videl zamestnanca na ulici a preto si u lekára overoval, či zamestnanec dodržuje liečebný režim. To je úplne v poriadku.

    A teda chyba nie je ani na strane lekára....

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...a čo zamestnávateľ zistil? Pokiaľ si overoval len predpokladanú dobu liečby, všetko je O.K., pokiaľ iné podrobnosti, lekár mu ich nemal poskytnúť, on je viazaný mlčanlivosťou, takže chybu spravil lekár.

    Tohocasu je offline (nepripojený) Tohocasu

    Tohocasu
    nie zistovala si podrobnosti o priebehu liecby, konkretne vychadzky a podobne... principialne nic zavazne, ale chcel som vediet ci ona moze vobec podobne otazky pokladat.... ale dakujem za info, ze chyba je na strane lekara.

    Zistovanie zdravotneho stavu zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.