Zavrieť

Porady

Príplatky nočný vrátnik

Dobrý deň, prosím Vás: pracovné miesto nočný vrátnik , máme dvoch chlapov, ktorí sa striedajú a pracujú od 18:00 do 06:00. Ako správne mám počítať príplatky za sviatky a soboty a nedele? Napr. zacne v piatok 24.09.2021 a skonci 25.09.2021 o 06:00. Tam sa mu ziadne priplatky nedavaju, berie sa to ako piatok?
Mila123 ak máte iba nočné zmeny (prac. čas 11,5 hod) a máte iba 2 pracovníkov, ako plánujete ? 2 pracovníci vám nepostačujú v pláne práce......v pláne sa nemôže plánovať nadčas......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Urcujes podla prvej rannej zmeny v tyzdni. Ak ta zmena patri podla tej prvej zmeny k piatku, tak nie su priplatky, ak patri k sobote, su priplatky za celu zmenu sobotnajsie atd.
    zze/2001-311/95
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    peter.kovac126 Ivka, ja stále nechápem, ako to je myslené s tou prvou rannou zmenou... napr. Ferko Mrkvicka zacal pracovat v pondelok o 18:00, potom robil v stredu o 18:00 - 06:00, dalej má zmenu v piatok o 18:00 - 06:00 (sobota). Pán Jozef pracuje v utorok od 18:00 do 06:00 atd.. a vyjde mu zmena v sobotu od 18:00. Ktorá je tá ranná zmena? Stále mi to nejde nejako do hlavy :/
    ivka70 Nejde o Ferka Mrkvicku ... ide o to ,ze firma pri nepretrzitej prevadzke musi mat stanovene, ktora zmena je prva ranna v tyzdni.
    Cize ak bude stanovene ,ze prva ranna je v pondelok 6:00-18:00,
    potom zmena zacinajuca v piatok 18:00-sobota 6:00 patri k piatku a je bez priplatku.
    zmena zacinajuca v sobotu 18:00 do nedele 6:00 je sobotna, so sobotnym priplatkom
    a zmena zacinajuca v nedelu 18:00 do pondela 6:00 je nedelna a za celu zmenu patri priplatok za nedelu.
    Rovnako posudzujes priplatok za sviatok. , napr. 15.9. v stredu patri priplatok za sviatok dennej od 6:00-18:00 v stredu aj nocnej, ktora zacinala od 18:00 v stredu a konci vo stvrtok 6:00. Nepatri ale nocnej z utorka na stredu, lebo ta patri k utorku.

    V podstate podla tej prvej zmeny stanovis, ze nocna
    zmena zacinajuca v pondelok je pondelkova , zacinajuca v utorok je utorkova atd .... vsetko ,co je do 24 hodin od tej prvej rannej zmeny v tyzdni patri prvej zmene v tyzdni
    peter.kovac126 Ivka, ďakujem veľmi pekne, už som to konečne pochopil. Si poklad
      zbaliť

    Príplatky nočný vrátnik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.