Zavrieť

Porady

Richard -Termin. devizový nočný vklad

Prosím, vieš mi poradiť? Uvediem Pr.
5.8.04 30.000 USD dávam na nočný term. dev. vklad 261A/221A kurzom NBS
/tieto USD mám však nakúpené za inú cenu ako je práve NBS napr.32 Sk
6.8.04 hneď ráno ich mám znova na svojom dev. účte
+30.000 USD , ktoré znova zaúčtujem 221A/261A kurzom NBS
+ 10 USD úroky z nočného TV 221A/662 kurzom NBS
- 5 USD zráž. daň z TV 538 /221A kurzom NBS

Záver: Ak to budem takto účtovať +30.000 USD a - 30.000 USD kurzami NBS vznikne mi kurz. rozdiel.
Alebo tie "naše" USD +30.000 a -30.000 mám účtovať kurzom 32 Sk za aký ich mám nakúpené???
Podľa mňa je to len presun /odloženie / devíz na noc a kurz. rozdiel by vzniknúť nemal.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    nemusia ti vzniknúť kurzové rozdiely....
    viem, že účtovníci účtujú kurzom podľa dňa pohybu na účte, ale domnievam sa že to nie je celkom správne...

    vychádzam zo zákona o účtovníctve a postupov účtovania...

    citujem:
    §24 ods 2 zákona o účtovníctve
    Majetok a záväzky vyjadrené v cudzej mene prepočítava účtovná jednotka na slovenskú menu kurzom vyhláseným NBS ku dňu USKUTOČNENIA účtovného prípadu, alebo k inému dňu, ak to ustanovuje osobitný predpis.

    Podľa postupov je dňom uskutočnenia účtovného prípadu:
    Dňom uskutočnenia účtovného prípadu je deň splnenia dodávky, platby závúzku, inkasa pohľadávky, ........a deň zistenia ďalších skutočností vyplývajúcich z osobitných predpisov alebo z vnútorných podmienok účtovnej jednotky, ktoré sú predmetom účtovníctva a ktoré v účtovnej jednotke nastali a ÚČTOVNÁ JEDNOTKA MÁ K DIPOZÍCII POTREBN0 PODKLADY, KTORÉ DOKUMENTUJÚ TIETO SKUTOČNOSI.

    Z toho mi vychádza, že deň účtovného prípadu môže byť aj deň, kedy obdržím potrebný doklad /výpis z účtu/ a preto by som kľudne ocenil jedným kurzom všetky pohyby v rámci jedného výpisu z devízového účtu...

    Richard -Termin. devizový nočný vklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.