Zavrieť

Porady

Ako urobiť súhrnný výkaz v MRP PÚ...

ahojte..
Prosím o radu.. čo robím zle.. keď sa mi nedarí v MRP PÚ Vizuál. v module DPH keď chcem urobiť Súhrnný Výkaz.. za 3. šrvrťrok po načítaní údajov nemám načítané faktúry a údaje z faktúr vyst. do EÚ...
SRO je neplatca DPH v tuzemsku.. je len registrovaná podľa parag. 7a Zákona o DPH...
Pri vystav. faktúrach.. do EÚ... mám zadaný kód štátu.. napr. CZ.. a aj typ položky dole v riadku S... čiže Služba.. dátumy sú ok.. ale do súhr. výkazu mi nič nenačíta.. viete mi prosím niekto poradiť? Ďakujeeeem
5 komentárov     zbaliť
kn-alka a máš zadaný typ-kód DPH?, tuším je to 13
LuciaMrvova Veď toto som sa už zamýšľala že či tam mám si zapnúť že platca DPH hej.. pre túto faktúrku či nie.. a že aký kodik..čiže 13???
kn-alka v práci mám MRP, takže až zajtra
LuciaMrvova Ok vdakaaaaa
kn-alka hore pod dátumami más typ DPH 13 a kód plnenia 2
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    LuciaMrvova No však ja som tiež mala najskôr typ DPH 19...keďže je to registrácia len podľa paragrafu 7a.. musí tam byť tá 13 ??aby to bralo do súhrnného výkazu??
    kn-alka a nie je ti jedno, čo tam dáš? daj 13 a skús, však to môžeš kedykoľvek zmeniť, opraviť, skúšať dookola

    a do rozšírených informácií si zadala kód pre súhrnný výkaz, ako ti pricapila žabinka?
    LuciaMrvova Už mi to ide..ako som vymazala dolu v riadku že som dala MIMO DPH..odvtedy mi to ide..a ten kód pre súhrnný výkaz som tam ani nedala..a šlo to.. do výkazu ale daň ten kód este
      zbaliť

    Ako urobiť súhrnný výkaz v MRP PÚ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.