Zavrieť

Porady

Spätne priznaný starobný dôchodok a odvody

Dobrý deň, zamestnankyne je spätne priznaný starobný dôchodok (od 06.05.2021), rozhodnutie je zo dňa 08.09.2021. Ako mám vypočítať mzdu zamestnankyni? DO 07.09.2021 odčítať invalidné poist. aj poist. nezamesnanosti, a od 08.09.2021 tie odvody úž neodrátajú zo mzdy? S pozdravom
3 komentárov     zbaliť
Mila123 áno, ale musíte mzdu aj za mesiac 9/2021 prerozdeliť na kal. dni mesiaca( 9/2021)
Mária27 odvedené by jej mala vrátiť sociálka
veronikasad Majka, za september este zrejme vykaz odoslany nebol. Teda ani uhradeny,
SP nema co vracat...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Amme Ďakujem, za príspevky, v mzd. programe viem zmeniť vymeriavací základ, vypočíta aj odvody, ale skúšala som podať výkaz a vypísal chybu, neakceptuje VZ na invalidné poist. a poist. nezamestnanosti.
    Ako mám postupovať pri podávaní mesačného výkazu, vypočítam septembrovú mzdu, rozhodnutie je zo dňa 08.09.2021?
    Hrubá mzda na mes. 09/2021 je 950,00. Vymeriavací základ na deň je 950 /30 = 31,67.
    VZ do 07.09.2021 je 31,67*7=221,69 na invalidné poist. a poist. nezamestnanosti, zamestnankyňa a zamestnávateľ od 08.09.2021 už nemajú povinnosť platiť tie odvody. VZ na ostatné je 950,00.
    Ďakujem, s pozdravom
    veronikasad Vobec ti nezobralo vykaz s upravenym VZ?
    Amme Pred odoslaním súboru vypísal tie chyby:

    Odoslanie súboru

    Chyby :
    Ip Zamestnávateľ s poradovým číslom riadku 1 : Chybná hodnota (3% z vym.základu zamestnávateľa na IP)
    ________________________________________
    Ip Zamestnanec s poradovým číslom riadku 1 : Chybná hodnota (3% z vym.základu zamestnanca na IP)

    Varovania :
    Vz IP s poradovým číslom riadku 1 : Chybná hodnota (vym.základ zamestnávateľa pre SP,IP,PvN,RFS >= vym.základ zamestnávateľa pre NP,GP)
    ________________________________________
    Vz IP s poradovým číslom riadku 1 : Chybná hodnota (vym.základ zamestnanca pre SP,IP,PvN >= vym.základ zamestnanca pre NP)
    ________________________________________
    Vz PVN s poradovým číslom riadku 1 : Chybná hodnota (vym.základ zamestnávateľa pre SP,IP,PvN,RFS >= vym.základ zamestnávateľa pre NP,GP)
    ________________________________________
    Vz PVN s poradovým číslom riadku 1 : Chybná hodnota (vym.základ zamestnanca pre SP,IP,PvN >= vym.základ zamestnanca pre NP)
    ________________________________________
    Skontrolujte výsledok kontroly na register, aj v prípade, že je dokument akceptovaný ! Chyby registrácie môžu obsahovať varovanie (nie chybu).

    Načítaný súbor: 'SPVykaz_2021_9.xml'
    XML schema: MVPP-v2021.xsd
    Riadkov v prílohe: 10
    Počet nájdených chýb: 2
    veronikasad Ak si výkaz odoslala, počkaj ci bude spracovaný. Ak nebude, kontaktuj register zamestnavatelov na pobocke. Mozno ešte nemaju udaje o dochodku.
    Amme Výkaz ešte som neodoslala, len bola som zvedavá, že čo vypíše, zajtra to skúsim, veľmi pekne ďakujem, tak podľa Vás postup je správny? S pozdravom
      zbaliť

    Spätne priznaný starobný dôchodok a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.