Zavrieť

Porady

Ako spísať odvolanie voči pokute daňového úradu za neskoré odovzdanie daňového priznania?

Dobrý deň, požiadal som o odklad daňového priznania elektronicky v riadnom termíne na čo mi prišla odpoveď že moje predlženie evidujú no aj tak som dostal pokutu za oneskorenie. Nemá niekto vzor odvolania alebo skúsenosť ako ho spísať ??? Ďakujem veľmi pekne
11 komentárov     zbaliť
ivka70 Dokedy si oznámil posun podania a kedy si DP reálne podal?
jan_co Predĺžil som do 30.6 podal som 8.6... Volal som a majú problém s tým že im systém neregistroval všetky žiadosti o odklad online. Mam len napísať odvolanie a oni vyhoveju.
veronikasad Kedy si podaval oznámenie o predĺženie lehoty? Mas doklad zo schránky sprav a histórie komunikácie o podani?
jan_co Áno mam môj email kde žiadam o predĺženie a mám aj email z daňového že žiadosť evidujú.
veronikasad Aky mail? Oznamenie sa podava cez elektronickú pobocku, ak ide o DP typu B
jan_co Email som posielal na ich podnety@financnasprava.sk s komplet udajmy a dátumom dokedy chcem odklad. Obratom mi prišiel potvrdzujúci email ze žiadosť evidujú.
veronikasad DP typu A alebo B?
jan_co A
jan_co Má tú niekto vzor odvolania prosím? Iné ma nezaujíma
veronikasad Nepotrebujes ziadny vzor, v zahlavi listu uvedies meno, adresu, DIC

Do textu strucne - dolupodpisany xy, odvolavam sa tymto voci udeleniu pokuty za neskoré podanie DP DzP typu xx za rok 2020 zo dna xxx v sume xxx
Predĺženie lehoty som oznámil mailom dna xxx. Kopiu mailovej komunikácie prikladam.
Datum, podpis.

Posli doporučene na príslušný danovy urad
jan_co Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Tak tam napíš, že si síce neskoro podal daňové priznanie, ale pokutu platiť nechceš. Možno to zaberie.

    Ako spísať odvolanie voči pokute daňového úradu za neskoré odovzdanie daňového priznania?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.