Zavrieť

Porady

Zamestnanec/konatel

Ahojte, mám otázku či som na niečo nezabudla. Dvaja manzelia jeden konateľ -zmluva z-ec konateľ 50%podielom. Druhý ako z-ec, teraz zmena na konateľa. Ukončím zmluvu ako z-ec obyčajný, do SP pošlem ELDP a spravím novú zmluvu z-ec konateľ 50%podiel. Niečo chýba, niečo treba ešte upraviť napr do ZP?
Dakujem
5 komentárov     zbaliť
ivka70 Co je konatel 50%? Nemas na mysli spolocnika?
Klaraxx Áno, spoločník.
ivka70 Ja by som skusila tu otazku prepisat, to skracovanie a absencia ciarok ma vyrazny vplyv na zrozumitelnost.
Neviem teda, ci len mne sa to zda, ale len matne tusim, co sa asi pytas...
Klaraxx Zamestnanec sa stal spoločníkom firmy, staru zmluvu ukoncim dohodou a vystavim novú zmluvu na spoločníka. Do SP pošlem ELDP aj niečo ďalšie alebi aký presný postup?
ivka70 Aku staru zmluvu, myslis pracovnu zmluvu? Mas doodu o skonceni PP podpisnu oboma stranami?

Prosim ta, tukni si na ceruzku pod prispevkom a uprav otazku tak ,aby bola zrozumitelna a dalo sa na nu aj odpovedat.

Spolocnik totiz stale moze byt zamestnancom, a kde do toho spada konatel, to uz vobec nie je jasne .... (co je konatel 50%?) lebo spolocnik nemusi byt konatelom a naopak ... a konatel moze byt aj zamestnanec ale aj nemusi mat pracovnu zmluvu ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    romana147 asi je to sro a mala by byť zápisnica z valného
    avalik ved pise o konatelovi, tak to musi byt sro, podstatne je co ma v rukach, potom vieme radit, lebo zadanie je chaoticke
    Klaraxx Ahojte, zle som to napísala. firma je sro nový spoločník má aktuálnu PZ ako zamestnanec. Minulý týždeň sa stal spoločníkom a chcem mu upraviť PZ ako zamestnanec-spolocnik s 50% podielom, vtedy neplatí GP. Je to už jasnejšie,?
    avalik nerozumiem - ako mu chces upravit PZ ako zamestnanec - spolocnik, meni sa nieco v pracovnej zmluve?
    Klaraxx V systéme mám zvlášť PZ na spolocnika z-ec a obyčajný z-ec. Podľa toho mi vyhodi aj RLFO na SP, kde má spoločník z-ec ine odvody,neplatí GP. A teraz neviem či mám ukončiť starú PZ, poslať ELDP alebo aka je prax u vás? Je potrebné nového spoločníka niekde nahlásiť?
    avalik cize PP sa nekonci, stale bude vykonavat rovnaku pracu ako ma v PZ, len sa stal zaroven spolocnikom - musis podat RLFO zmena - ak si zavolas do SP tetusky poradia
    Klaraxx Áno, presne tak ďakujem za pomoc. Dnes som to tak poslala na SP. Ďakujem za pomoc
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.