Zavrieť

Porady

nadčasová práca

môj zamestnávateľ rieši otázku nadčasov takto:
Keďže už máme vyčerpaný povolený počet hodín zo ZP dal nám druhé tzv. pichačky a uzavrel s nami dohodu o vykonaní práce.
Podľa mňa
- nemôže ten istý zamestnávateľ dať dohodu o vykonaní práce svojmu stálemu zamestnancovi na tú istú prácu, ktorú má uvedenú v pracovnej zmluve

- neviem ako je to s daňou a odvodmi - ak je dohoda do 5000 - v hrubej mzde - firma odvedie 19% daň a odvod do garančného a rezervného fondu- my ako zamestnanci si to nedávame do ročného zúčtovania

- ak je hrubá mzda na dohode viac ako 5000 - dávame to do ročného zúčtovania a daň a tie isté odvody ako u mzdy do 5000 odvedie zamestnávateľ


Je to správne???????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    - dohoda o vykonaní práce má byť uzatvorená na jednorazovú činnosť.
    - ak je uzatvorená popri pracovnej zmluve, zdaňuje sa to tak, že sa príjmy z oboch prac. vzťahov po zaplatení poistného spočítajú a spolu zdania. Ak to nebude zdanené zrážkovou daňou (zdaniteľný príjem bude viac ako 5000 Sk alebo je podpísané vyhlásenie), tak sa príjem zahŕňa do ročného zúčtovania dane.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    ALA1+1
    môj zamestnávateľ rieši otázku nadčasov takto:
    Keďže už máme vyčerpaný povolený počet hodín zo ZP dal nám druhé tzv. pichačky a uzavrel s nami dohodu o vykonaní práce.
    Podľa mňa
    - nemôže ten istý zamestnávateľ dať dohodu o vykonaní práce svojmu stálemu zamestnancovi na tú istú prácu, ktorú má uvedenú v pracovnej zmluve - nemôže

    - neviem ako je to s daňou a odvodmi - ak je dohoda do 5000 - v hrubej mzde - firma odvedie 19% daň a odvod do garančného a rezervného fondu- my ako zamestnanci si to nedávame do ročného zúčtovania - do 5000 Sk sa platí zrážková daň

    - ak je hrubá mzda na dohode viac ako 5000 - dávame to do ročného zúčtovania a daň a tie isté odvody ako u mzdy do 5000 odvedie zamestnávateľ - nad 5000 Sk sa platí preddavková daň
    Odpovede máš v citácii . Príjmy samozrejme všetky spolu u jedného zamestnávateľa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.