Zavrieť

Porady

Kurzový rozdiel pri úhrade pokuty v cudzej mene?

Ahojte, účtujem v PU konkrétne v omege. Mám prípad, kde mám pokuty za rýchlosť v cudzej mene. Ja si naúčtujem účt. predpis cez IDX cez 545/379, kde mi ťahá kurz z dňa predchádzajúceho vzniku záväzku. Avšak pri účtovaní BV mám na výpise sumu len v € a je uhrádzaná len zaokrúhlene, nie podľa výpočtu kurzu. Ak by som použila kurz z BV z ECB vznikol by mi rozdiel na 379, ktorý by som zaúčtovala ako kurzový rozdiel ale čo so zvyškom? .... Aktuálne to robím tak, že uhrádzam z BÚ kurzom totožným s IDX predpisom, čím mi nevznikne kurzový rozdiel na 379 a zvyšok hodím na 568 ako nedaňový náklad. Som nováčik a nie som si úplne istá či to môžem robiť takto. Za každú radu budem veľmi vďačná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Ide o úhradu pokuty, čiže celá táto transakcia je nedaňová...
    Nech už zaúčtujete úhradu podľa akéhokoľvek kurzu, stále Vám vyjde kurzový rozdiel (buď oproti 379 alebo 221-ke), ktorý by mal byť zaúčtovaný na účet 563 (s nedaňovou analytikou).

    Kurzový rozdiel pri úhrade pokuty v cudzej mene?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.