Zavrieť

Porady

zle odvedená platba

učtOVNíčKA
Stala sa mi príšerná vec.Uhradila som platbu 15 000,-Sk na nesprávny účet/ spravila som presmzčku bohužial ten vymyslený účet existuje/, skrátka som sa pomýlila,čo sa mi ešte nestalo.Mali ste už takýto prípad, ako ste ho riešili ? Dá sa vôbec riešiť, musí to vrátiť ten človek naspäť do banky?
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ak sa nemýlim, ak si ten dotyčný nechá peniaze, porušuje nejaký zákon. Bohužiaľ nemám poňatia, aký. Ale ty by si mal/a v každom prípade požiadať banku o vrátenie peňazí.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Je to teda riadna pálka. Navrhujem jednoznačne poprosiť o spoluprácu banku.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ale banka je v tom nevinne Ona nemá šancu žiadať peniaze od "príjemcu" v tomto prípade.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Gabi03
Ak sa nemýlim, ak si ten dotyčný nechá peniaze, porušuje nejaký zákon. Bohužiaľ nemám poňatia, aký. Ale ty by si mal/a v každom prípade požiadať banku o vrátenie peňazí.
Obávam sa, že toto nie je v kompetencii banky. Banka by vám mohla dať informáciu - názov účtu, kam by ste sa potom obrátili so žiadosťou o vrátenie sumy.
0 0
Barbora.B Barbora.B

Barbora.B je offline (nepripojený) Barbora.B

Ale za "spýtanie sa banky" nič nedá
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

V tom lepšom prípade to ten človek, ktorý to dostal neoprávnene vráti. V tom horšom prípade si to nechá, ale môžete ho zažalovať za bezdôvodné obohatenie. Nakoľko banka nemôže poskytovať údaje klientov, mala by ona vo Vašom mene oznámiť dotyčnému, že platbu dostal neoprávnene. Treba to skúsiť čo najskôr.
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

domi2
Stala sa mi príšerná vec.Uhradila som platbu 15 000,-Sk na nesprávny účet/ spravila som presmzčku bohužial ten vymyslený účet existuje/, skrátka som sa pomýlila,čo sa mi ešte nestalo.Mali ste už takýto prípad, ako ste ho riešili ? Dá sa vôbec riešiť, musí to vrátiť ten človek naspäť do banky?
Mojej dcére prišli na účet chybným učtovaním banky pripísané chybné úhrady. Myslím, že treba požiadať banku o opravu. Banka jej potom napísala,že na základe zákona o PS č. 510/2002, Obchod. zák. par. 711, odst. 2 je banka povinná po zistení chybného účtovania bez zbytočného odkladu chybu opraviť. A nesprávnu úhradu jej potom stiahla hneď banka z účtu.
Naposledy upravil Antonia1 : 26.09.06 at 06:45
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Antonia1
Mojej dcére prišli na účet chybným učtovaním banky pripísané chybné úhrady. Myslím, že treba požiadať banku o opravu. Banka jej potom napísala,že na základe zákona o PS č. 510/2002, Obchod. zák. par. 711, odst. 2 je banka povinná po zistení chybného účtovania bez zbytočného odkladu chybu opraviť.
Lenže v tomto prípade neurobila chybu banka.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ja som omylom pred cca 5timi rokmi uhradila 4000 Sk na chybný účet. Tiež som sa kompla v čísle.
Žiadala som banku, aby mi povedala, kto je majiteľom účtu, aby som ho mohla požiadať o vrátenie platby. Banka mi tieto informácie poskytla. Avšak odmietla bez súhlasu majiteľa účtu, aby mu siahli na peniaze. Bol to súkromný účet.
Po roku vypisovania tomu majiteľovi som to vzdala a zaúčtovala tak, aby mi to vypadlo z účtovníctva.
A čuduj sa svete po dvoch rokoch sa mi platba od majiteľa účtu vrátila.
Lenže už som ju nemala kam zaúčtovať.

Banka nesiahne na peniaze svojho klienta bez jeho súhlasu, ak neurobila chybu ona.
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

Paula
Lenže v tomto prípade neurobila chybu banka.
Myslím si, že aj tak sa treba informovať v banke..
0 0
Monika68 Monika68

Monika68 je offline (nepripojený) Monika68

Mne pribudlo asi pred 5 rokmi na sporožírový účet v Slovenskej sporiteľni nečakane asi 10 000 Sk. Ako veľký poctivec bola som sa pýtať v banke, čo je to za číslo účtu a zistilo sa, že mestská príspevková organizácia sa pomýlila a zaslala na môj účet mzdu svojho zamestnanca - zhodou okolností to bol manžel zrovna tej pracovníčky sporiteľne, u ktorej som to nahlásila. Platbu mi sporiteľna hneď stiahla naspäť.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Áno, ale ty si s tým súhlasila, je tak ?
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
domi2
Stala sa mi príšerná vec.Uhradila som platbu 15 000,-Sk na nesprávny účet/ spravila som presmzčku bohužial ten vymyslený účet existuje/, skrátka som sa pomýlila,čo sa mi ešte nestalo.Mali ste už takýto prípad, ako ste ho riešili ? Dá sa vôbec riešiť, musí to vrátiť ten človek naspäť do banky?
domi, ak poznáš účet na ktorý to odišlo/príjemcu/-napíš dotyčnému list. Ak nie, tak list adresuj príslušnej banke so žiadosťou, aby oslovili dotyčnú osobu-majiteľa účtu, že mu omylom bola zaslaná platba a žiadaš o jej vrátenie. Veľa šťastia a hlavne trpezlivosti
0 0
Kalkulacka Kalkulacka

Kalkulacka je offline (nepripojený) Kalkulacka

To je problém, ale ja by som napísala list na riaditeľa banky a požiadala ho, aby môj list adresoval majiteľovi účtu, na ktorý som omylom poslala peniaze, kde by som ho požiadala vrátenie peňazí. Ale je to len na jeho vôli či mi peniaze vráti alebo nie, hlavne ak ide o fyzicku osobu. Potom vymáhať vrátenie peňazí cestou právnikov.
Pokiaľ nejde o život nejde o nič, všetko sa dá nejako vyriešiť.
0 0
Monika68 Monika68

Monika68 je offline (nepripojený) Monika68

Katarína STR
Áno, ale ty si s tým súhlasila, je tak ?
Neviem, či mňa si sa pýtala, ale ak áno, tak tu je opdoveď

Nie nikto sa ma nepýtal, či s tým súhlasím. Iba mi potom zatelefonovali, že to bola z príspevkovej organizácie uhradená mzda na chybý účet a že to vrátili späť. Neviem, či je takýto postup bežný, alebo či to urobili len preto,že to bola mzda manžela ich zamestnankyne.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Áno, teba som sa pýtala.

Ale ako si ty písala, prejavila si záujem zistiť, kto ti peniažky poslal a teda si šla do uvedenej bankovej inštitúcie.
Asi to brali ako tvoju iniciatívu vrátiť peniažky.

No, veru neviem. Nezdá sa mi to úplne bežné.
Možno to bolo fakt asi len pre to, že to bol manžel ten pracovníčky.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Stal sa mi takýto prípad. Riešili sme to v spolupráci s bankou, do ktorej sme zasielali platbu. Na našu písomnú žiadosť banka príjemcovi zablokovala účet a vrátila peniažky späť. Ale upozorňujem ťa, treba konať rýchlo. Nevieš o koho ide.
0 0
domi2 domi2

domi2 je offline (nepripojený) domi2

učtOVNíčKA
Ahojte poraďáci
Ďakujem za príspevky, otvorila som to až dnes, lebo včera som lietala ohľadne tej nešťastnej platby po bankách.V sporiteľni boli dosť skeptický, v tatra banke mi slečna za prepážkou povedala, že možno sa to dá riešiť, nuž neviem.Napísala som žiadosť o prešetrenie ale nedúfam v nejakú ľudskú ochotu vrátiť peniaze naspäť.Najhoršie je to, že ja v kancelárii sedím asi tak s piatimi ľuďmi s prevádzky, tak sa snažím vždy robiť úhrady ráno, keď ešte nikto nie je v práci.No v ten hlúpi deň mi náš jeden klient asi tak 5 x volal, či som už poslala peniaze a tak sa to nejak idiotne zomlelo.Skrátka práca chvatná málo platná.Čaute držte palce.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

domi2
Ahojte poraďáci
Ďakujem za príspevky.................... Čaute držte palce.
Držíme palce aby nakoniec všetko dobre dopadlo .
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Nám sa stal prípad, že klient uhradil chybne prevod v rámci Tatrabanky.
Začal konať ešte v ten istý deň ... nepamätám sa presne, či v ten deň, alebo na druhý banka vybavila vrátenie peňazí.
Toho, komu platbu uhradil nemusel vôbec kontaktovať. Ale bolo to v rámci jednej banky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať