Zavrieť

Porady

Kedy je lepšie podať žiadosť o materské?

Mám TPP 5 rokov. Nástup na materskú mi začína 14/12/2021. Termín pôrodu 26/01/22. V roku 2021 som však mala vyššiu mzdu ako v roku 2020. Je možné ,,posunúť" termín pôrodu a podať žiadosť až 01/2022 aby mi vyšla vyššia materská a bola vyrátaná za rok 2021?
3 komentárov     zbaliť
Mila123 poberáte tehotenské? určite áno, a SP vie počítať.....ak by sa jednalo o jeden deň, možno by sa dal gynekológ "ukecať", ale 2 týždne????? neverím, že by vám niekto takú MD vypísal, nesedelo by tehotenské......
Vlocka140 Ďakujem pekne za Vašu odpoveď, pomohla mi.
Mila123 za málo......málo kto z laikov vie, že lekári fakturujú výkony zdravotnej starostlivosti, a to konkrétne za vystavivanie PN, OČR, MD, vyrovnávacieho príspevku v materstve a tehotenstve a teraz od 4/2021 aj tehotenské.....do elektronickej dávky, ktorú kontrolujú pracovníčky SP sa zadáva dátum vzniku nároku na dávky NP a dátum ukončenia , a ak by tieto dátumy nesedeli, dostala by ste sa do problémov.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak do predp.termínu pôrodu bude nástup v roku 2022 menej ako 6 týždňov, nie ...
    Ak je nástup 14.12., Žiadosť o materské si už zrejme do SP odniesla ...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Vlocka140 Dobrý deň, žiadosť je ešte u mňa, lebo sme nad tým začali uvažovať a porovnali si príjmy za rok 2021 a 2020. Mohla by som však požiadať svojho gyn.aby mi termín pôrodu posunul a žiadosť odnesiem o 2 týždne neskôr t.j 01/2022.
    ivka70 2 tyzdne ti nepomozu a lekar by musel falsovat udaje, ktore mas od zaciatku tehotenstva v karte ...nemyslim, ze by bol ochotny to urobit.
    veronikasad to je viac ako 2 týždne, do porodu by ti zostali tri týždne, príliš krátka doba ak neporodíš skôr. Ako píše Ivka, išlo by o falšovanie dokladov...
    Termín v ktorom sa žena môže rozhodovať o nástupe na materskú je 6-8 týždňov pred pôrodom.
    Vlocka140 Ďakujem pekne za Vašu odpoveď
      zbaliť

    Kedy je lepšie podať žiadosť o materské?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.