Zavrieť

Porady

zásoby spotr.mat. po expirácii

prosím vás ako zaúčtovať v momke testy po expirácii, dajú sa daňovo odpísať? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica to som čítala, ale testy boli kúpené ako spotrebný materiál , nie ako tovar za účelom predaja, čiže tam je písané aj o liekoch po expirácii ale to je tiež tovar, tak som myslela, že toto je inak, čiže ako zaúčtovať kúpa je 501/321 čiže sú v nákladoch všetky účtovanie spôsobom B.
    ivka70 Ak islo o MOku, tak ta predsa testy predava spolu so sluzbou testovania. A je jedno, ci samoplatcom alebo jej to za testovanych plati poistovna. Preco by malo ist o spotrebny material?
    yvica pretože sa spotrebovávajú pri testovaní???? tovar je predsa určený na ďalší predaj v nezmenej podobe, čiže testovanie ked sa použije test tak sa nepredáva v nezmenej podobe ale je súčasťou služby??? podľa mňa, testovanie v momke účtujem ako službu.
      zbaliť

    zásoby spotr.mat. po expirácii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.