Zavrieť

Porady

Dovolenka po materskej dovolenke

Mame zamestnankynu, ktorá je na materskej dovolenke. Pracovný pomer začal 4.2. Od 10.2. bola na PN. Materská začala 30.6. Pracovný pomer bol ukončený 31.12.2021. Počítam správne ak jej vychádza nárok na dovolenku 8 dní? Ďakujem
4 komentárov     zbaliť
ivka70 Ako si to pocitala?
Katula134 Počítala som za každých 21 dní.
ivka70 a to na zaklade coho? Ved ona odpracovala a na MD odpracovala viac ako 60 dni.
ivka70 Treba presne spocitat, kolko dni neodpracovala na PN, podla toho ci ich je viac alebo menej ako 100 bude kratenie dovolenky bud o 0 alebo max. o 1/12.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie, nepocitas. Urcite vyjde vyssi narok.
    Takym odhadom, na PN neodpracovala menej ako 100 dni, nie je dovod na kratenie. (Treba spocitat, max. bude kratenie o 1/12)
    Narok je za kazdy cely mesiac trvania PP, co je v tomto pripade 10/12 rocneho naroku.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katula134 Nárok na krátenie dovolenky nevznikol. Pracovala na zmeny, čiže v týždni ma 4 pracovné dni.
    ivka70 Tak ma narok na 10/12 rocneho naroku, ten je od narodenia dietata dokonca 5 tyzdnov, cize treba to cele spocitat.
    Urcite ma narok na 10/12 z 4x4 dni teda 13,5 dna plus, odhadujem, 1-2 dni kvoli starostlivosti o dieta.
    Katula134 Ročný nárok ma 13 dní dovolenky kvôli nerovnomerne rozvrhnutemu prác. času. Dovolenku rátam ako: 13/12*10 mesiacov = 11 dní na preplatenie. Je to správne?
    ivka70 Ak je narok prepocitany na jej zmeny, tak ano.
    Este tu starostlivost o dieta treba dopocitat, tam sa jej narok od narodenia dietata zvysuje na 5 tyznov.
    Jana Motyčková Ak robí 4 dni v týždni, ročný nárok je buď 16 (4x4) alebo 20 (4x5), alebo niečo medzitým vzhľadom k narodeniu dieťaťa. A z toho 16 až 20 počítate 10/12.
    Katula134 O nárok na vyššiu výmeru dovolenky pri narodení dieťaťa nemusí požiadať zamestnávateľa?? Alebo automaticky sa zvyšuje nárok?
    ivka70 Žiadať nemusí, nárok je zo zákona.Staci, že oznámi - narodenie dieťaťa. Aky máte na to oznámenie interný predpis?
    Katula134 Nemáme to v internom predpise, myslela som ze o zo musí zamestnanec požiadať zamestnávateľa. Ešte sa chcem spýtať ci počítam dobre pracovné dni... Zamestnanci pracujú v 9 hodínovych zmenach, majú pracovný čas 33,75 h/t. 33,75/9=3,75 pracovných dní v týždni. Ďakujem.
    ivka70 9 hodín je po odpočítaní prestávky?
    Katula134 Áno
    Katula134 O narodení dieťaťa nás neinformovala, len poslala papiere do začiatkom materskej dovolenky.
      zbaliť

    Dovolenka po materskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.