Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za rok 2021 - celý rok PN

Dobrý deň, prosím vás, má zmysel podať DP za rok 2021 ak bol človek celý rok PN?
5 komentárov     zbaliť
misoft Podľa môjho názoru - nie. Veď predsa nemal zdaniteľný príjem zo závislej činnosti - mal len dávky (a to nie je mzda).
peter.kovac126 Ja si tiež myslím, len som sa potreboval uistiť, ďakujem
veronikasad Zamestnanec alebo živnostník?
peter.kovac126 Zamestnanec. Teda neviem ci neukoncil PP v roku 2020 alebo az 2021. Ak by ho ukoncil v roku 2021 tak ma poziadat zamestnavatela o rzd? Aj napriek tomu ze nemal ziaden zdanitelny prijem?
veronikasad Pokiaľ naozaj nemal žiadny príjem a strhnutu dan, ktoru ziada vrátiť, nie je nutné podavat DP ani žiadať zamestnávateľa o vykonanie RZD.
Pockaj na Potvrdenie o zdaniteľných prijmoch od zamestnávateľa za rok 2021
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    z tvojho zadania všetko nevieme - záleží aj, či nemal nejaké iné zdaniteľné príjmy? (kapitálové, prenájom, výhry ..iné) - a tiež či v zamestnaí nemal vyplatenú nejakú náhradu mzdy - napr za dovolenku. Od zamestnávateľa dostane potvrdenie - potom uvidí

    Daňové priznanie za rok 2021 - celý rok PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.