Zavrieť

Porady

dlzka archivácie zivotopisov v personalistike - ochrana osob. udajov

Som personalistkou v spoločnosti a chcela by som zistit ako dlho mam archivovat zivotopisy ludi, ktory mi dali suhlas k archivacii podla zakona č. 428/2002 Z. z.. Po urcitom case by som tieto zlozky mala scartovat, ale neviem ako dlho si ich mam drzat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    To závisí od toho, na akú dlhú dobu Ti dali súhlas na archiváciu údajov v zmysle zákona o ochrane osobných údajov.
    a ak je tam napisane, ze po dobu nevyhnutnu pre realizaciu vyberoveho konania na pozicie v spoločnosti?

    Barbora.B je offline (nepripojený) Barbora.B

    Barbora.B
    Pokiaľ už nie je aktuálne výberové konanie a pozícia je obsadená, tak sa podľa mňa môžu tie životopisy skartovať.
    A ak by som ich chcela mat v archivácii pocas jedneho roka, dalo by sa to? Myslim kvoli tumu, aby som v pripade potreby mohla prejst zivotopisy a poznamky a opatovne si ho napr. po roku pozvat na pohovor na podobnu poziciu

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Eva Vajdová
    A ak by som ich chcela mat v archivácii pocas jedneho roka, dalo by sa to? Myslim kvoli tumu, aby som v pripade potreby mohla prejst zivotopisy a poznamky a opatovne si ho napr. po roku pozvat na pohovor na podobnu poziciu
    V tom prípade by si podľa mňa potrebovala mať súhlas od tých uchádzačov na dobu jedného roka, že si uchováš v systéme ich životopisy.

    dlzka archivácie zivotopisov v personalistike - ochrana osob. udajov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.