Zavrieť

Porady

Zostatok dovolenky

Zamestnankyňa nastúpila 19.4.2021. PN začala 14.6-24.12.2021. Materská d. Začala 24.12.2021. Pracovný pomer ukončený 31.12.2021. Ako jej vyrátať zostatková dovolenku?
Tweety zázračné slovíčko zas chýba
Katula134 Ďakujem všetkým, ktorí mi poradili.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kedže nemá odpracovaných aspoň 60 dn, nárok na D za KR jej nevznikol. Má nárok na D za odpracované dni, za každých 21 dní 1/12 z ročného nároku. Aj dni na MD od 24.12-31.12. sa počítajú za odpracované.
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katula134 Program mi vyrastal že na narok na 1,5 dňa. Za ten čas co spravovala je to správne?
    Tweety Koľko má ročný nárok? Mala by mať 2/12 z 25 alebo 20 dní. 4 alebo 3.333 dňa. Nemáš to správne. Postup 25,20/12*2
    ivka70 nie, ak pracovala 5 dni v tyzdni, tak je to malo.
    Katula134 20. Keď zrazam dní od 29.4. Do 13.6. A dní materskej tak mi vyjde že odpracovala 64 dní
    Tweety počítaj iba pracovné dni od nástupu, bez PN ale plus MD Mne vyšlo 46 odpracov. dní, to sú 2/12 nároku, . apríl 10, máj 21,jún 9 dec.6.
    Katula134 Áno. Ale prečo program ráta 1,5 dňa??? Do jej dovolenku len ta čas ktorý odpracovala pred pn
    veronikasad V akom mzdovom SW robíš ? Máš správne zadané v personalistike obdobie materskej dovolenky ?
    Tweety Možno máš zlé nastavenie v SW.
    Katula134 V olympe. Mam to správne
    veronikasad V OLYMP-e robím tiež, počíta nárok správne. Daj si prechod do januára a pozri zostatok.
    Predtým v mzdových funkciach použi prepočet dovolenky
    Katula134 Ešte hej dovolenku aj môžem kráti lebo ma zameskanych 139 dni
    Katy a R sradistka - čo chceš krátiť pri dovolenke ZA ODPRACOVANÉ DNI ???
    Tweety Nie, krátiť môžeš len dovolenku za KR alebo jej pomernú časť, nie D za odpracované dni. Pozri do ZP §109
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Spocitas odpracovane dni od 19.4. do 13.6. a od 24.12. do 31.12.
    tych by malo byt 40 + 6 = 46 narok na dovolenku za odpracovane dni je 1/12 rocneho naroku za kazdych 21 odpr.dni, cize vznikol jej narok na 2/12 rocneho naroku.
    Naposledy upravil ivka70 : 10.01.22 at 11:28

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.