Zavrieť

Porady

Hromadná korešpodencia - heslo pdf - pre každého príjemcu gen. automat. na mail.

Dobrý večer priatelia.

Vytvorila som hromadnú korešpodenciu , mám aktívny pdf mail merge, - akciu spúšťam cez word.

otázka: je možné aby každý príjemca mal svoje heslo na odomknutie pdf súboru, ktorý vygenerujem cez hromadnú poštu? Ak áno ako to nastavím?

Dakujem za rady.
4 komentárov     zbaliť
misoft Pokiaľ zahesluješ PDF - tak sa dá otvoriť len tým heslom, ktorým si ho zaheslovala. Takže by si musela rozoslať X PDF - každé s iným heslom pre X príjemcov - to by už poštový server vyhodnotil ako SPAM. Je to, ako keby tvoje auto, ktoré si zamkla svojim kľúčom, mohol otvoriť každý svojim kľúčom, každý iným - to sa tiež nedá.
matejovie Dobre ráno Dakujem. Áno to s jedným heslom chápem????

Takze technicky neviem nastaviť x súborov x definovaných hesiel pre x príjemcov v hromadnej korešpondencii.

…Áno manuálne viem; ale ja mám takých súborov 3 tis. Dakujem
misoft 3000?
OMG!
To by už fakt poštový server vyhodnotil ako SPAM. 3000 adries a na každý rovnaký súbor - to je fakt SPAM.
Keď už, poslať na ich schránky a nech tam si to otvoria - len oni majú prístup do svojej schránky. Ale i tak - poštový server ti nepovolí dať hromadnú počtu v počte 3000 - niekde je to 10, inde 50 adries.
"Takze technicky neviem nastaviť x súborov x definovaných hesiel pre x príjemcov v hromadnej korešpondencii." - toto nikdy nenastavíš. Buď budeš posielať postupne podľa adresára a súbor bude zaheslovaný a príjemca bude VEDIEŤ heslo SÚBORU, alebo súbor uložíš niekam na nejaké úložisko s heslom pre prístup do neho + heslo súboru a dáš dobu na stiahnutie a príjemcovia si to budú musieť stiahnuť sami.
Veď i štátna správa posiela svoje súbory do schránok, kde má prístup len určená osoba. A to potom ani súbory nemusia zaheslovať.
Aby si pochopila: technicky NIE JE možné jeden súbor zaheslovať 3000 heslami naraz. Dá sa to len tak, že zasehluješ prvotný, potom zaheslovaný znova zahesluješ 2x zaheslované zahesluješ ďalším heslom.... do 3000 - ale to by niekto potom musel vedieť 3000 hesiel, aby sa dostal k JEDNÉMU súboru!
matejovie Dakujem vám za odporúčanie a technické postrehy. Nakoľko nemám veľa skúsenosti v tejto problematike objasnili ste mi ho dostatočne.pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Hromadná korešpodencia - heslo pdf - pre každého príjemcu gen. automat. na mail.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.