Zavrieť

Porady

Účelový úver

SZČO dostal od banky účelový úver, peniaze nedošli na účet, banka ich vlastne previedla priamo dodávateľovi,t.j. uhradila fakturovanú čiastku. Ako to máme zaúčtovať?(JU) Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Banka by vám mala poslať výpis aj z úverovového účtu a zaúčtuješ to ako normálny bankový výpis.

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    Banka poslala 2 výpisy, jeden z podnikateľského účtu - tam úver nefiguruje a na druhom je uvedené čerpanie úveru, suma s mínusom.Čo s tým?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ivti
    Sumu úveru máme dať ako príjem neovplyvňujúci zaklad dane?

    Áno - Príjem neovplyvňujúci ZD .

    Alena T. je offline (nepripojený) Alena T.

    Alena T.
    ahojte, aj mám účelový úver, ale účtujem v PÚ. každý mesiac mi príde výpis z banky, kde je uvedená splátka úveru, úrok a poplatky. ja by som to zaúčtovala takto: celkovú výšku splátky za mesiac na stranu DAL 221, na stranu MÁ DAŤ úrok 562, poplatky 568 a splátku úveru na 461. je to takto správne alebo to treba účtovať nejak inak????
    Ďakujem

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Alena T. Pozri príspevok
    ahojte, aj mám účelový úver, ale účtujem v PÚ. každý mesiac mi príde výpis z banky, kde je uvedená splátka úveru, úrok a poplatky. ja by som to zaúčtovala takto: celkovú výšku splátky za mesiac na stranu DAL 221, na stranu MÁ DAŤ úrok 562, poplatky 568 a splátku úveru na 461. je to takto správne alebo to treba účtovať nejak inak????
    Ďakujem
    Uroky: 562/221 AE (BU)
    Splátka: 261AE/221 AE
    Poplatky za správu úveru: 568/221 AE
    Výpis z UU: 461/261

    Alena T. je offline (nepripojený) Alena T.

    Alena T.
    ahoj betka, ďakujem ti veľmi pekne, len sa chcem spýtať, čo znamená AE??? možno je to blbá otázka, ale fakt neviem... ďakujem ti krásne:-)))

    Alena T. je offline (nepripojený) Alena T.

    Alena T.
    opravedlňujem sa, ale nevedela som:-) ďakujem pekne, nabudúce sa už tak hlúpo pýtať nebudem, aspoň nie na to:-)))))

    AMM je offline (nepripojený) AMM

    AMM
    betka Pozri príspevok
    Uroky: 562/221 AE (BU)
    Splátka: 261AE/221 AE
    Poplatky za správu úveru: 568/221 AE
    Výpis z UU: 461/261
    Ja mam nieco podobne: Z BU mi stiahnu napr. 211 EUR, z toho 200 je istina a 11 su uroky, ale program mi to nedovoli rozdelit. Mozem zauctovat 211 EUR na BU 261/221, 200 EUR na vypise z uveru 461/261 a cez interny doklad 562/261?

    Dakujem!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.