Zavrieť

Porady

Prehliadače pracujú pomaly

Ahoj, mám problém a neviem čo s ním. Nie som odborník - som iba trochu pokročilý samouk - využívam rady z internetu.
Mám Windows 10 64 bit, Ram 4GB. Z ničoho nič sa mi veľmi spomalilo načítavanie obidvoch prehliadačov - Chrome a aj Edge. Použil som dostupné rady z internetu - všetko márne. V chrome mi naskakuje "čakajte prosím" a Edge mešká. Vypol som všetky rozšírenia a v chrome som ich i odstránil, vymazal dáta prehliadania a nastavil predvolené nastavenie, Edge som cez aplikácie reinštaloval a NIČ . Na internet som pripojený cez modem a skupinový T-link. V pripojeniach to určite nebude - ďalšie pripojené počítače fungujú všetky dobre a rýchlo. Akurát keď som prorovnával v nastaveniach, tak, ostatné počítače majú nastavené lokálne pripojenie a ten pomalý má Ethernet. Môže to byť tým ? Chcel som to zmeniť a neviem ako . Poradíte prosím ?
4 komentárov     zbaliť
misoft Zle nakonfigurovaná karta. Prepni su ju na Lokálne pripojenie, skontroluj v nastaveniach karty, či nemáš nastavenú pomalú rýchlosť.
BTW: W10 a 4GB RAM je to na hrane použiteľnosti.
miroslav48 nemáš prosím Ťa návod ako na to ? Karta mi prepnúť v nastaveniach nejde-nemám nič iné v ponuke a to druhé počujem prvý raz.
besttracker MERAL SI SI rychlost internetu.? (daj do googla mera rychlosti) ty najde x stranok kde sa to da zmerat,skus si spustit spravcu uloh,a tam su grafy ako su vytazene ram,procesor,disk,.... kludne to moze sposobovat nejaka apka ktora spomaluje pc,..
miroslav48 meral som na dvoch počítačoch súčasne a čo ma prekvapilo, tento pomalý mal o dosť nižšie hodnoty. Tak som medzi nimi navzájom vymenil káble a nič sa nestalo - stále to isté. Správcu úloh som nespúšťal - tomu moc nerozumiem. Teraz som si spomenul, že to prakticky začalo spomalovať v čase, keď skončila podpora Adobe. Len mi nejako nejde do hlavy - prečo ten druhý PC ide rýchlo. Ono sa podľa mňa otvárajú neskoro i nové karty - 3-4 sec. Teraz mám spustený Windows repair s USB - mala by to byť zároveň i inovácia s ponechaním vlastných súborov, Úspešne prebehlo, ale prehliadače žiadna zmena.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prehliadače pracujú pomaly

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.