Zavrieť

Porady

MRP došla faktura so samozdanenim - učtovanie v denniku

Ahojte poradaci, prosim ako v MRP správne postupovať? Nahodila som si faktúru (služba z čiech) pod kodom dph 46, suma bez dph 12 eur, dopočitana dph 2,40 eur. Ked faktúru potvrdím a hodí ma to do zaučtovania v denniku, tak mi tych 2,40 vypisuje, že nesedí obrat. Zvykla som ju vymazavať a neučtovať o prenesenej dph, no niekde som sa tu dočitala, že by sa malo, ale ako spravne?? aby tu hlašku nevypisovalo (dala som si to zatial ako 343-020 / 343-220 ale vobec neviem či spravne. Použivala som Omegu v byvalej práci, tam to krasne urobilo vsetko samo, aj uzavierku dph preučtovalo pod jednu analytiku. Toto MRP priam neznašam pre rozne nedostatky ako je aj tento. Prosim kto poradi ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    O DPH v denniku sa neúčtuje. V záväzkoch sa nahodí typ DPH 46 a vo vodorovnom riadku je tam text, suma, nahodia sa percenta DPH napr. 20% a už len je na konci suma aj s DPH a Typ DPH.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    d4ny19 No ani som neučtovala minuly rok, len ma zmiatla jedna diskusia tu na fore, ze to učtuju 343ae/343ae
    Ala To sa účtovalo niekedy dávno.
    kn-alka MRP má v predkontáciach účtovanie 343ae/343ae, ale aj ja ten riadok v účt.denníku mažem, o DPH pri samozdanení neúčtujem....ale

    pri auditovaných firmách audítori žiadajú účtovanie 343ae/343ae

    V MRP hlášku že nesedí obrat jednoducho ignorujem
      zbaliť

    MRP došla faktura so samozdanenim - učtovanie v denniku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.