Zavrieť

Porady

akruálne účtovníctvo

Ahojte všetci poraďáci, čo takto podebatovať o novom akruálnom účtovníctve pre obce, PO a RO. Boli ste niekto na školení, ktoré organizovala UPJŠ Košice?
Mala som z neho zmiešané pocity.
Naposledy upravil natascha : 12.10.06 at 07:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    natascha je offline (nepripojený) natascha

    natascha
    Ahojte, neviem, kto prepísal názov témy. Naozaj sa jedná o AKRUÁLNE účtovníctvo. Názov ja prevzatý z angličtiny. Má platiť pre verejný sektor od 1. 1. 2008. Dôvodom zavedenia akruálneho účtovníctva je harmonizácia účtovníctva Slov. republiky s právom Európskej únie a s medzinárodne akceptovanými účtovnými štandardami.
    Ahoj Natascha, mohla by si mi dať link na internet, kde nájdem informácie, aby som sa prihlásila na školenie k tomuto novému účtovníctvu, ktoré zobrazuje akruálny princíp.
    Svetlana
    Naposledy upravil Beata : 13.06.07 at 23:00

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    natascha
    Ahojte všetci poraďáci, čo takto podebatovať o novom akruálnom účtovníctve pre obce, PO a RO. Boli ste niekto na školení, ktoré organizovala UPJŠ Košice?
    Mala som z neho zmiešané pocity.
    Bola som na tom prvom školení, ale nič mi to nedalo... už je možnosť prihlásiť sa do druhého kola, to bude trojdňové školenie akruálneho účtovníctva. Na tomto školení by sa malo preberať toho viac a konkrétnejšie, snáď to bude dobré.

    Ad Tvoj príspevok - máme zriadenú Poradu "Neziskové organizácie - neziskový sektor" => "Rozpočtové a príspevkové org." táto téma mala byť zaradená práve tam Tam je aj link na stránku organizátora školení, kde sa dá aj prihlásiť.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Svetlana Steranková
    Ahoj Natascha, mohla by si mi dať link na internet, kde nájdem informácie, aby som sa prihlásila na školenie k tomuto novému účtovníctvu, ktoré zobrazuje akruálny princíp.
    Svetlana
    Nech sa páči: http://www.porada.sk/t33838-aktuality.html
    Naposledy upravil Beata : 13.06.07 at 23:01

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Alebo jednoducho: http://uctovnictvo.science.upjs.sk (to len aby ste sa naučili chodiť do porady o rozpočtových a príspevkových org. )
    Naposledy upravil Beata : 13.06.07 at 23:03
    Ďakujem Beata, už som v tom zorientovaná, prihlásim sa na školenie, keď bude vypísaný termín. Ja som o tom nevedela, pretože ja nerobím účtovníčku, ale tiež to potrebujem vedieť k svojej práci.
    Naposledy upravil Beata : 13.06.07 at 23:03

    StanaB je offline (nepripojený) StanaB

    StanaB
    ... ja som bola v Nitre, ale pocity mame rovnake...
    neviem si to celkom dobre predstavit v praxi RO...
    Naposledy upravil Beata : 13.06.07 at 23:03

    Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

    Lenuška
    akruálne účtovníctvo

    Čaká nás prevodový mostík k 1.1.2008 , to pribudne na nových témy na Porade.
    Naposledy upravil Beata : 13.06.07 at 23:02

    tamik je offline (nepripojený) tamik

    tamik
    Bola som na školení sme príspevková ale som celkom spokojná a páči sa celý system zmien myslím že bude lepší a prehľadnejší a hlavne zmyznú tie neurčité 9 stovky v ktorých mám chaos doteraz, lebo ak sa na ne spýtam tak sa každý tvári múdro ale vysvetliť ? Ľutujem ale rozpočtovky jedno školenie im určite nič nedá budú musieť makať horšie ako príspevkové.
    Naposledy upravil Beata : 13.06.07 at 23:02

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Ahojte, neviete aký je poplatok za tieto školenia?
    Ďakujem.
    Naposledy upravil Beata : 13.06.07 at 23:04

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Poplatok za školenie sa neplatí. Zamestnávateľ hradí len cestovné, stravné, resp. ubytovanie.

    Pekný deň
    Naposledy upravil Beata : 13.06.07 at 23:04

    Kaťa je offline (nepripojený) Kaťa

    Kaťa
    Ahojte chcela by som povedať, že na prvom bola kolegyňa za obec a teraz v auguste idem ja za rozpočtovú organizáciu. Viem, že školenie prebieha celkom fajn a na konci sa robí nejaký test. neviem čo sa stane s tým kto ten test nespraví. A čo sa týka školení ma byť ešte jeden kde budeme spolu rozpočtovky s obcami. Bude sa to týkať učtovníckych vzťahov medzi organizáciami. tak neviem. Teším sa na to. Bude to veľká zmena?
    Naposledy upravil Beata : 13.06.07 at 23:04

    Iška je offline (nepripojený) Iška

    Iška
    Ahoj Kaťa, aj ja som sa chcela opytat, ci uz niekto nevie ako prebiehaju skolenia, prihlasila som sa na skolenie do Ziliny od 1.8 - 3.8.2007 a tiez nas upozornili, ze skolenie je zakoncene testom - skuskou. Ak sa niekto zucastnil skolenia pre RO zriadene obcou prosim napiste viac. Dakujem

    škôlka je offline (nepripojený) škôlka

    škôlka
    tá skúška, respektíve test je veľmi jednoduchý, viacmenej tí lektori veľmi pomáhajú, aby ten test urobil každý. Je tam 10 otázok a 6 musí byť správných a to určite urobí každý. Naozaj! Ja som už bolá 2 x , aj ako obec aj ako rozpočtová organizácia, ale nie som z toho veľmi múdra, čas ukáže o čom to bude a či to bude lepšie a prehľadnejšie

    tamik je offline (nepripojený) tamik

    tamik
    Ja som príspevková bola som hneď na prvom školení test bol jednoduchý
    K tomu účtovníctvu sú to dosť veľké zmeny a ľutujem rozpočtovky mi ako PO účtujeme skoro ako podnikatelia ale čo viem rozpočtovky sú na tom horšie.Ak sa chce ešte niečo niekto opýtať môžem odpovedať ak budem vedieť

    malalulu je offline (nepripojený) malalulu

    malalulu
    Iška Pozri príspevok
    Ahoj Kaťa, aj ja som sa chcela opytat, ci uz niekto nevie ako prebiehaju skolenia, prihlasila som sa na skolenie do Ziliny od 1.8 - 3.8.2007 a tiez nas upozornili, ze skolenie je zakoncene testom - skuskou. Ak sa niekto zucastnil skolenia pre RO zriadene obcou prosim napiste viac. Dakujem

    Aj ja som sa prihlásila na ten istý termín, takže sa stretneme

    babuška je offline (nepripojený) babuška

    babuška
    Ahoj. Bola som na školení. Mám veľa informácií. Ale teraz naozaj neviem ako mám zaúčtovať rezervy na dovolenky. Vraj cez účet 428?
    Ahoj, rezervy na nevyčerpané dovolenky a odvody sa účtujú hneď po prevodovom mostíku medzi prvými internými zápismi cez účet 428, máš dobré informácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.