Zavrieť

Porady

Rocne zuctovanie a SOS dotacia

Dobry vecer, kamaratka bola uplne cely minuly rok nezamestnana a momentalne este stale je. V lete mala aj sobas. Jej manzel si ziada o rocne zuctovanie. Viem, ze z uradu prace potrebuje potvrdenie o zaradeni do evidencie uchadzacov a zo socialky doklad, kolko a kedy poberala podporu. Moja otazka je, ze ci je treba zdokladovat aj to, ze poberala sos dotaciu. Ak ano, kde ma o tento doklad ziadat? Na socialke, alebo na urade prace? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ano, SOS dotácia sa zahrňa do vlastného príjmu manželky. Potvrdenie o vyplatenej výške by mal vydať Úrad práce.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    podľa mňa ti stačí sobášny list (že koľko mesiacov bola manželkou) a doba evidencie na UPSVaR . Výšku príjmu ti manžel uvedie v žiadosti o RZD a svojím podpisom aj potvrdí - on za to zodpovedá! A keď už - tak tieto tebou spomenuté príjmy má vo výpise z účtu, keby bolo treba doložiť (prípadne doklad z pošty, ak nemá účet). A manželka možno má aj iný druh príjmu??? - nemôžeš vedieť! Ale manžel by o nich vedieť mal a mal by ich aj všetky uviesť v správnej výške (súčet) v tej žiadosti o RZD

    Rocne zuctovanie a SOS dotacia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.