Zavrieť

Porady

Ako si zablokujem prístup do PC?

Ako si bezpečne zablokujem prístup k otvoreniu môjho PC v práci? Máme kolegu, ktorý je zdatný v IT a nie raz sme ho "prichytili" ako sa nám "hrabe"v počítači. Ďakujeme.
buchač Kováczová (31.01.22 14:00) Takto to máme, všetci zaheslované, nemôže však tento zdatný IT nejako toto všetko obísť, keďže sme sa niekoľkokrát presvedčili, že použil argumenty, ktoré mohol získať výlučne len z našich PC.
-------------------------------
Kováczová (Dnes 22:27) Ďakujem za odpoveď, probém je v tom, že "zdatný" kolega je zároveň administrátorom.
=====================
Kde a v čom je problém ? Aké argumenty a ohľadom čoho sa vlastne týkajú ?

Zopakujem znova ?
Čo ak admin koná na pokyn šéfa ? Ono je tu jednoduchá pomoc.
Ak ste ho prichytili, tak sa predsa sťažujte.
Poznámka - v služobnom počítači nemajú čo robiť súkromné záležitosti....či ? Preštuduj si ..
https://revue.vsdanubius.sk/sites/de...3%BDm%20PC.pdf
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nastavite si heslo uzamknutia plochy pocitaca a pri kadom odchode od pocitaca ho zamknente, odomknete nastavenym heslom.

    https://support.microsoft.com/sk-sk/...0-6de8ef72bea0
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kováczová Takto to máme, všetci zaheslované, nemôže však tento zdatný IT nejako toto všetko obísť, keďže sme sa niekoľkokrát presvedčili, že použil argumenty, ktoré mohol získať výlučne len z našich PC.
    ivka70 Pokial neziska nejako vase heslo, tak nie.
    Zmente si hesla na komplikovanejsie, aby sa nedali okukat. A davajte si pozor pri ich zadavani.
    Pochybujem, ze je kolega administrator vasich pocitacov, tam uz je pristup, samozejme, iny.

    Pripade sa pozrite, ci nemate nastavene na disku ci na nejalkom adresari sherovany pristup, potom by sa vedel dostat k vam aj zo svojho pocitaca.
    faro1 Je to práca administrátora za ktorú je platený.
    ivka70 Zasa od kolegu bez administratorskeho pristupu k pocitacom, zasa az taky sofistikovany pristup nepredpokladam ....
    faro1 Administrátor vo firme má neobmedzený prístup do firemných počítačov.
      zbaliť

    faro1 je offline (nepripojený) faro1

    faro1
    Pretože moja odpoveď nevystihovala radu na konkrétny problém kedy nebola do otázky naformulovaná zásadná informácia že " zdatný kolega " je ADMINISTRÁTOR tak som vymazal nepodstatné.
    Naposledy upravil faro1 : 10.02.22 at 09:42
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kováczová Ďakujem za odpoveď, probém je v tom, že "zdatný" kolega je zároveň administrátorom. Takže podľa všetkého vidí všetko v našich PC a my sme voči tomu bezmocní?
    faro1 Treba si ale uvedomiť, že pracovný počítač slúži na výkon vašej práce vo firme. Administrátor má dôveru vedenia firmy, aby spravoval všetko čo súvisí s počítačmi a sieťami vo firme, je to jeho práca. Áno je to tak, všetko vidí a má to byť v prospech firmy. Mala si v otázke hneď napísať že je vo firme administrátorom. Administrátor má nastavené administrátorské heslo a vaše užívateľské je v hierarchii menej ako jeho a má ešte iné možnosti. Ak máte podozrenie že administrátor zneužíva informácie ktoré sa dozvedel z vašich pracovných počítačov tak informujte vedenie firmy. Ale ja to vidím tak že v pracovnej dobe sa venujete aj súkromným aktivitám a to vám vadí.
    buchač faro1 (Dnes 07:00) Treba si ale uvedomiť, že pracovný počítač slúži na výkon vašej práce vo firme. Ak máte podozrenie že administrátor zneužíva informácie ktoré sa dozvedel z vašich pracovných počítačov tak informujte vedenie firmy. Ale ja to vidím tak že v pracovnej dobe sa venujete aj súkromným aktivitám a to vám vadí.
    =======================
    TRI komentáre som napísal v podobnom duchu...TRI !
    ...dva mi niekto vymazal a ten posledný ostal.

    Pritom je jasné, že o čo tu ide.
    dmc Pochop že v lokálnom PC - Admin = BOH -ma full prístup. Jedine že by si si dáta šifrovala -ale to je už o inom.
    ivka70 Kazdopadne by ste mali mat smernice o ochrane firemnych dat ci dat zakaznika ..a ani administrator pocitaca nesmie len tak otvarat a preverovat taketo ulozene data, nech su kdekolvek.
    Mozete si este ukladat subory zaheslovane. Ale prelomit heslo tiez nie je az take tazke - su na to rozne SW.. Musi byt aspon dostatocne komplikovane, aby sa sanca znizila.
      zbaliť

    Ako si zablokujem prístup do PC?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.